דאנק

רשמים מגביע WINNER

רשמים מהאולם החדש ברוממה וגביע WINNER, שמסב לנו הרהורים על המשך הליגה. מה הנתון הנוסף שהביא את הניצחונות ומה הישראלים תרמו בקדם-עונה.

ישבתי אמש משעה 13 בצהריים ועד 21 בערב באולם המחודש ברוממה, ובמהלך 3 משחקים , 2 זמרים (דפנה ארמוני ולייזי גורדון בהופעה מיותרת להחריד), ו-1 אולם נפלא, עברו בי 4 הרהורים על הצפוי לנו בליגת WINNER.

1. מה שינצח משחקים העונה יהיה ה…ספסל

שימו לב: בכל המשחקים אמש בגביע ויינר ובמשחקי הראווה, שישה במספר, הקבוצה שהספסל שלה קלע יותר, ניצחה את המשחק !  הדבר בלט בעיקר במשחקים שהסתיימו בתבוסות: הספסל של מכבי ת"א ניצח 3-52, הספסל של ירושלים ניצח 11-21, והספסל של הפועל ת"א ניצח 7-33. יתרה מכך, ב-3/4 מהקבוצות, הספסל תרם פחות מ-20 נקודות. הגדילו לעשות: אילת עם 3 נק',אשקלון עם 4 נק',נתניה עם 7 נק' וגלילבוע עם 9 נק. הנתון הזה מלמד שאם רוצים להגיע רחוק בליגת ויינר, ולחלום על חצי גמר חייבים עומק אמיתי בספסל. זה אומר גם לתת הזדמנות לשחקנים צעירים מהספסל כדי לייצור את העומק הדרוש.

2. תנו לישראלים את המושכות, זה משתלם !

באותו עניין, למראה רכבת הזרים החולפת פה, צריך לזכור שמדובר בליגה ישראלית, הקהל בא לראות ישראליים ומזדהה עם שחקנים ישראליים. המאמנים חייבים לתת אמון גדול יותר בשחקן הישראלי ובסופו של דבר זה משתלם ! צאו ולימדו מאדלשטיין, בלאט ודרוקר. בכל המשחקים הישראלים היו אלה שהביאו את המפנה, המוטיבאציה, ו"האקס פקטור" במשחק: שולדנברג הנפלא מהפועל ת"א, עידו "קיר בטון" קוז'יקרו הבלתי נגמר מחיפה, אליהו את פניני במכבי ת"א, כדיר ולימונד בירושלים, ובן רייס בהרצליה.

3.הפועל ת"א המרענן הרשמי של ליגת ויינר

כמה שהתגעגענו לקבוצה המיוחדת הזו, הפועל ת"א בליגת העל היא המתנה הכי טובה שהליגה יכולה לקבל. חיכינו הרבה זמן ובהחלט היה שווה. נכון שהפועל ת"א לא תזכה העונה באליפות וספק אם תגיע לחצי הגמר, אבל באופן ודאי היא תיתן לליגה את הארומה והטעם שכה חסרים לה: אדלשטיין בנה קבוצה כשרונית, חכמה, קבוצתית, ובעיקר ישראלית עם המון שמחת חיים ואהבת המשחק. מכל הקבוצות שראיתי, זו הקבוצה המאומנת ביותר. ארז מקפיד לשתף את הישראלים ולהעניק להם ביטחון. הישראלים שלה שיחקו 152 דקות (75% מדקות המשחק !) ותרמו 50% מהנקודות שלה. תענוג לראות את ההתקדמות שעשו בר טימור, יונתן שולדנברג ויותם שירן. שלושתם ראויים להימנות על סגל הנבחרת (וחבל ששיבק הגיע רק למשחק השני), תענוד לראות את שמחת החיים והחיבור בין כל חלקי הקבוצה ותענוג לראות את הקהל מספר אחד בארץ.

4. השופטים וגם המאמנים חייבים להבין שהם לא ההצגה המרכזית !

רק התחלנו את העונה ואנחנו כבר חייבים להתעסק בשיפוט. ההצגות היהירות, המיותרות ורצופות הטעויות של השופטים צריכות להיפסק, כמו גם ההתבכיינות האינסופית של המאמנים. מישהו חייב לאסוף את השופטים והמאמנים ולהסביר להם את תפקידם. ספי שמש, יאיר מיכאלי, אסף אובלנדר חייבים להבין שהשריקות שלהם לטכנית מעידה על חוסר שליטה על המשחק, אדלשטיין, שמיר, ואפי חייבים להפסיק ולבכות על כל שריקה ולכבד את המשחק. אנחנו מנסים השכם וערב לקרב את בני הנוער והקהל למשחק ומשווקים אותו, בניגוד לכדורגל, כנקי, רגוע, בלי אלימות ולכן אנחנו מבקשים מהשופטים והמאמנים להירגע ולתת לשחקנים את הבמה המרכזית.

חג שמח !