דאנק

מסכמים מחזור 22

מאת: אילון סלוס

גליל עליון חוגגת עלייה לבית העליון (מאור אלקסלסי / מנהלת הליגה)

טעם של פעם

גליל עליון תוקעת יתד בליגה ורושמת הישג גדול בעצם ההעפלה לפלייאוף. הקבוצה מחליפה את גלבוע/גליל בתפקיד המרעננת הרשמית של הליגה תוך שהיא מציגה קבוצה אטרקטיבית עם זרים נהדרים וישראלים רעבים שקיבלו במה והוכיחו את עצמם כדוגמת נמרוד לוי, גבי צ'אצ'אשווילי, איתי מושקוביץ ויובל לוין. מנגד הפועל ת"א נטולת בראון רושמת תבוסה נוספת , רביעית, בחמישה המשחקים האחרונים. האדומים נוחתים לבית התחתון ויאבקו על מקום בפלייאוף ואולי יפגשו ברבע גמר הפלייאוף את היריבה העירונית.

מי מגיע למאני טיים ?

עושה רושם שהעונה הזו סגורה, אלא אם כן יתרחש נס. מכבי ת"א, מגיעה למאני טיים בשיא הכושר שחברותיה לצמרת כולן בנסיגה ולא מזכירות את היכולת שלהם מאמצע העונה. דווקא הרצליה נראית היציבה מבין כולן. הפועל ירושלים שוב נכשלת במאני טיים, חולון מאוד לא יציבה, האדומים הגיעו לשיא בגביע המדינה. התקווה היחידה היא לראות הרבה ישראלים מקבלים הזדמנות ומתקדמים.

סיבוב שלישי

הרביעייה הראשונה די סגורה: מכבי ת"א, הפועל ירושלים, הפועל חולון והרצליה (הסדר יקבע במשחקים הפנימיים ביניהם). גליל עליון והפועל חיפה יסגרו את מקומות 5-6. גם בבית התחתון העניינים נראים סגורים. הפועל ת"א ונס ציונה עם יתרון משמעותי בנקודות ובאיכות וראשל"צ בדרך לירידה.