דאנק

מסכמים מחזור 8

מאת: אילון סלוס

היו"ר מזרחי מעניק גביעים לשחקן החודש גארט ומאמן החודש ליובין (צילום: עודד קרני/מנהלת הליגה)

נס חנוכה של ציונה

מכבי ת"א ניצחה את עירוני נס ציונה בכל ששת מפגשי הליגה האחרונים בין הקבוצות בהפרש מצטבר של 78 נקודות. ניצחונם האחרון של הכתומים על הצהובים היה לפני קצת פחות משלוש שנים. והפעם נס ציונה במשחק ששחקן חודש נובמבר, דיאנטה גארט ממשיך ללהוט שהצהובים עם 20 איבודים ותענוג לראות את ליאור קררה, גולן גוט וטישמן שלא היו מנגבים פרקט במכבי ת"א מובילים אותה לניצחון מרשים 73:87.

בנים של…

גלבוע/גליל מנצחת אחרי קאמבק את הרצליה בזכות שני ישראלים שהתעלו במאני טיים: אור קורנליוס ומייקל בריסקר ששניהם, לא במקרה, בנים של… אור בנו של גרג קורנליוס ומייקל בנו של מייקל בריסקר. שניהם מתאזרחים שבחרו לחיות כאן ולגדל את דור ההמשך.

 טוב בבית, רע בחוץ – טייק 1

הפועל ירושלים היא אחת משלוש קבוצות שטרם הפסידו העונה בבית (0:5), בעוד הפועל אילת היא היחידה מלבד הפועל חיפה שעדיין לא ניצחה מחוץ לביתה במסגרת הליגה 4:0), אבל זו הפעם השנייה מבין תשעת המפגשים בין הקבוצות בעונה הרגילה שהסתיים בניצחון בית 64:80 לירושלים שמציגה חלוקת כוחות בין 9 שחקנים כשכולם משחיקם מעל 10 דקות ופחות מ-30 דקות.

טוב בבית, רע בחוץ – טיק 2 וגם רשימת קלעי כל הזמנים

שתי קבוצות שביתן הוא מבצרן וחוצן הרבה פחות…

הפועל חיפה רושמת ניצחון ביתי רביעי (מתוך 5) ואילו חולון רושמת הפסד שלישי בחוץ (מתוך 4). וכמו בעונה שעברה גם הפעם הקבוצה המארחת מנצחת.

אגב שני השחקנים הפעילים המובילים בטבלת קלעי כל הזמנים בהיסטוריה נפגשו כשגיא פניני מהפועל חולון עובר את טל ברודי ומתמקם במקום ה-38 בקלעי כל הזמנים מולו שעמית שמחון מהפועל חיפה מסיים עוד משחק טוב עם 14 נק' והוא מדורג במקום ה-80 ברשימת קלעי כל הזמנים.

שחקן נוסף פעיל ברשימת 100 הקלעים הוא יונתן שולדבראנד.