דאנק

מסכמים מחזור 21

מאת: אילון סלוס

מייקל בריסקר מוביל את גלבוע/גליל לניצחון חשוב (צילום: מנהלת הליגה)

הישראלים באים

תענוג לראות ישראלים מובילים קבוצה, שנאמר "לשם כך נתכנסנו". מייקל בריסקר עם ערב

לוהט של 4 שלשות , 22 נק' , 4 אס' ומדד 27 מוביל את גלבוע/גליל לניצחון שמשאיר אותה בליגה ונותן לה לחלום על פלייאוף, רומן סורקין ויפתח זיו מובילים את מכבי ת"א לניצחון חשוב מול גליל עליון, בר טימור עם 21 נק' מוביל את האדומים לניצחון על הפועל חיפה. המסקנה ברורה שנותנים לשחקן ישראלי דקות וביטחון יש תוצאות.

תמונת מצב

העונה הסדירה מתקרבת לסיומה. לכל קבוצה נותרו 2 משחקים (לחלק 3). הבית העליון יורכב מ-6 קבוצות. הפועל ירושלים, הפועל חולון, מכבי ת"א ובני הרצליה בטוחות. גם הפועל ת"א עם רגל וחצי ועל המקום האחרון יאבקו הפועל חיפה, גליל עליון, נס ציונה וגלבוע/גליל.

 הטבלה לא משקרת ?

המדד הסטטיסטי שתואם בצורה המדוייקת ביותר את המצב בטבלה הוא אחוז הקליעות ל-2. 6 הקבוצות המובילות באחוזים ל-2 הן המובילות בטבלה (כמעט באותו סדר). מדד הריבאונד הוא המדד שלא משקף כלל את המצב בטבלה, כאשר שלוש המובילות: גליל עליון, הפועל ב"ש ואילת נמצאות כולן בחלק התחתון של הטבלה. חולון ומכבי ת"א שנמצאות בחלק התחתון של טבלת הריבאונדים נמצאות בחלק העליון של הטבלה.

הגלגל מסתובב

מאז שובה לליגה הבכירה, הפועל חיפה גברה על הפועל ת"א בכל שלושת המפגשים ביניהן בעונה הרגילה בהפרש מצטבר של 39 נקודות. הפעם האדומים מת"א עם מחצית של 29:50 מנצחים בפער של 21 נק'. שהפערים הבולטים בין הקבוצות הוא בגזרת הספסל. הפועל ת"א עם תרומה של 40 נק' (81% ל-2), 17 ריב' לעומת 12 נק' ו-6 ריב' בלבד של הספסל של הפועל חיפה.