דאנק

מסכמים מחזור 18

מאת: אילון סלוס

נועם דוברת הברומטר החדש של ירושלים. (צילום: דני מרון / מנהלת הליגה)

תסמונת השחקן הישראלי

אחרי שבוע גדוש של גביע המדינה והליגה מסתמן לו נוהג שחוזר על עצמו, לא שלא היה בעונות קודמות, אבל דומה שמתעצם, שבו השחקן הישראלי לא נספר אצל המאמנים ולא מספיק מוערך. כל ישראלי שעושה טעות נזרק אחר כבוד לספסל לעומת זרים שעושים טעויות ומחרבים משחקים ונשארים על המגרש. זה פוגע בביטחון של השחקן הישראלי ופוגע בכדורסל הישראלי. הגיע הזמן שמאמנים בליגה יתנו ריספקט גבוה יותר וקרדיט לשחקן הישראלי. זה מגיע לו ומגיע לנו.

ביתי הוא מבצרי והברמוטר של חיפה

שוב המארחת מנצחת. הפועל חיפה עם ניצחון ביתי מפתיע על מחזיקת הגביע מהרצליה 80-81 , אלא ששבע מתוך שמונה המפגשים האחרונים בין הפועל חיפה להרצליה במסגרת הליגה הבכירה הוכרעו לטובת המארחת, כאשר ניצחון החוץ היחיד שהושג היה של הרצליה בנשר באפריל 2001, 74-75. עמית שמחון מתגלה כברומטר של הפועל חיפה. אחרי שהוביל אותה לניצחון. בכל משחק בו שמחון קלע 14 נקודות ומעלה הפועל חיפה ניצחו.

תמונת מצב

6 משחקים לקבוצה לסיום העונה הסדירה ומסתמן שארבע קבוצות בדרך הבטוחה לפלייאוף העליון: בני הרצליה, הפועל ירושלים, הפועל חולון ומכבי ת"א. שלוש קבוצות נראות בדרך לפלייאוף התחתון: מכבי ראשל"צ, הפועל ב"ש, הפועל אילת וגלבוע/גליל. מה שמותיר ארבע קבוצות שיאבקו על שתי מקומות בפלייאוף העליון: הפועל חיפה, הפועל ת"א, גליל עליון ונס ציונה

קר שם בחוץ והברומטר החדש של ירושלים

גליל עליון ניצחה בכל ארבעת משחקי החוץ הראשונים שלה, אחרי ההפסד לירושלים , היא רושמת ארבעה הפסדי חוץ רצופים, כך שלאף קבוצה אין מאזן חיובי במשחקי חוץ. הפועל ירושלים ניצחה בכל ששת משחקי הבית האחרונים שלה בליגה מול הפועל גליל עליון בממוצע של 16 נקודות. ונסיים עם נועם דוברת שמתחיל לפרוע את השטרות ולהפוך לברומטר של ירושלים. בשלושת ההפסדים האחרונים של ירושלים בליגה הוא קלע חד ספרתי ובשתי הניצחונות הוא קלע דו ספרתי, כולל שיא עונתי של 16 נק' בניצחון על גליל עליון.