דאנק

מסכמים מחזור 9

מאת: אילון סלוס

בריימו מול זלמנסון האקס שהפסיד (צילום: עודד קרני)

מסכמים מחזור 9

הספסל מנצח

מכבי ת"א מנצחת את ב"ש שהובילה ב-25 דקות מהמשחק וקרסה ברבע האחרון. הספסל והעומק של מכבי ת"א הכריע את המשחק. בנושא תרומת הספסל מדובר בקרב קצוות. תרומת הספסל של מכבי ת"א הוא הגבוה בליגה לעומת הפועל ב"ש שהוא הנמוך בליגה. עמית זיס ונטע סגל היחידים שסיפקו נקודות מהספסל באדום (7 ביחד). במשחק הנוכחי דווקא הספסל של הצהובים סיפק נתונים חלשים של 10 נק' בלבד.

פעם ראשונה בחוץ

הפועל חיפה מנצחת לראשונה העונה בחוץ, אחרי רצף של שמונה הפסדים משלהי העונה שעברה. ניצחון שהושג לא מעט בזכות חוזה וארגס עם משחק מושלם בהארכה וגם בשל האחוזים מהקו (הפועל חיפה קולעת באחוזים הכי גבוהים בליגה מהקו) כשהיא קולעת 11/12 לעומת 19/27 של גלבוע/גליל.

 

מצד שני, גליל עליון מפסידה פעם ראשונה בחוץ לקבוצת הבית המושלמת, הפועל חולון שעומדת על 0:6 בבית בכל המסגרות. חולון מנצלת 12 איבודים של גליל עליון שהובילו ל-24 נקודות (שליש מהנקודות)

הדרמה הכי טובה בעיר

ניצחון דרמטי לראשל"צ מול אילת שהפך לנוהל קבוע. ראשל"צ פיגרה במרבית שלבי המשחק וניצחה מסל סיום של מוריס ווטסון 77-79. המשחק הדרמטי מצטרף לחמישה משישה משחקי הליגה האחרונים בין הקבוצות שהוכרעו בפער של 6 נקודות ומטה, כולל שתי דרמות גדולות אשתקד: 84:86 ביתי לאילת ו-90:95 בחוץ.

אדום זה ירושלים

הפועל ירושלים מגלה עליונות ברורה בדרבי האדומות בתשע העונות האחרונות שבו היא מנצחת בדרבי האדומות והפעם בזכות ריצת 0-16 בדרך לניצחון 75-87. דווקא האקסים שלה: בראון, זלמנסון ואואנס היו הטובים בשורות הפועל ת"א אבל זה כאמור לא הספיק.