דאנק

מסכמים מחזור 11

מאת: אילון סלוס

זלמנסון מחייך עם 2/2 ל-3 (צילום: עודד קרני/מנהלת הליגה)

תל אביב אדומה

הפועל תל אביב מנצחת בדרבי. הפועל מנצחת בסימן 5: עוצרת את מכבי בהגנה על 82 נקודות (5 נק' פחות מהממוצע שלה) וקלעה 83 (5 נקודות יותר ממוצע הספיגה של מכבי ת"א). האדומים מצליחים באסטרטגיה שהוכיחה עצמה בשנים האחרונות, לקחת שחקנים מוכרים ששיחקו פה מספר עונות: טוקוטו, יאנג, אוואנס ובראון עם רזומה מכובד בליגת העל מביאים את האדומים למקום בו היא צריכה להיות. אבל האקס פקטור הוא עידן זלמנסון בעונה הטובה בקריירה שלו שמסיים עם מאזן נדיר של 2/2 ל-3. זלמנסון, לראשונה בקריירה, עם ממוצע נקודות דו-ספרתי, ממוצע ריבאונדים 6.4, ומדד שיא של 14.2.

משחזרים את ההיסטוריה

כל שלושת הניצחונות של חולון באולם הקונכיה היו על חודו של סל. במחזור הנוכחי גיא פניני דאג לניצחון 74:75, 25 שניות לסיום. בעונת 2018 70:72 לחולון לאחר נקודות של אטקינס וולדן מהקו, ובעונת 2020 ניצחון הסגולים 86:89 עם 27 נקודות של כריס ג'ונסון שקבע את תוצאת הסיום מהקו. פניני היה שותף לכל הניצחונות, וג'ונסון היה המצטיין בשתי הניצחונות האחרונים.

איך שגלגל מסתובב

אילת נחשבת לקבוצת בית מהחלשות בליגה אחרי שניצחה רק באחד משבעת משחקי הבית האחרונים שלה בכל המסגרות, בעוד גליל עליון מחזיקה במאזן החוץ הטוב ביותר בליגה: ארבעה ניצחונות מחמישה משחקים. אבל הפעם הקצוות הגיאוגרפי ופער בין חוץ לבית ניצחו הדרומיים בבית. הגלגל מסתובב גם שלושה משחקני אילת שנותנים את אחת מהעונות הטובות בקריירה שלהם: רועי הובר, צוף בן משה ומירון רוינה שיחקו בגליל עליון בליגה הלאומית.