דאנק

מסכמים מחזור 6

מאת: אילון סלוס

ואן וליט ובאב בדרך לניצחון (צילום: לירון מולדובן)

הרצליה שברה את הקרח והליגה צמודה צמודה

הרצליה רושמת ניצחון ראשון על הפועל ירושלים בבית מאז עונת 2018. בניצחון האחרון של הרצליה על הקבוצה מהבירה מהצד השני של המתרס שיחק… יותם הלפרין שסיים עם 4 נקודות ו-5 אסיסטים לאדומים באותו ערב. בעקבות הניצחון 5 קבוצות בצמרת עם מאזן זהה 2-4, ובין המקום הראשון ל-8 מפרידה נקודה אחת. אפילו הקשישים ביננו לא זוכרים טבלה צמודה כזו בליגה.

 קטסל א'

הפועל ת"א מנצחת את חולון במשחק שבלשון המעטה לא התעלה לרמה גבוהה. רבע ראשון מסתיים בתוצאת קטסל מביכה 8-12 ובמחצית 23-28. האדומים כתשו את הסגולים בריבאונד 28-55 , 17 מתוכם בהתקפה. גם בצבע חגגו האדומים עם 34 נקודות (מחצית מהנקודות שלהם). הפועל ת"א הקבוצה השנייה בטיבה בליגה בריבאונד וסוף סוף זמ מתרגם לניצחון. חולון בערב איום מה-3 עם 16% (5/32) . ובלי ניב משגב זה 3/29 (10%) גריי עם 1/10, פניני 1/5 ןמנקו 0/6. ככה אי אפשר לנצח. האדומים עם 21 איבודים שמחציתם חולון תרגמה לנקודות.

יש עניין

הליגה מספקת לנו הרבה רגעים של מתח, עניין ורגש. אילת ממשיכה בחוסר היציבות שלה שהפעם נתנה משחק נפלא שהיה מרחק טיילור אחד מניצחון. מרגש לראות רוינה, שוכמו והובר, ישראלים שלא היו מחלקים מגבות במכבי ת"א עושים לה חיים קשים וגוררים אותה לשתי הארכות. נס ציונה חוזרת לנצח גם במותחן מול הפועל ב"ש וכמובן הדרבי הגדול של התיישבות העובדת לראשונה בהיסטוריה בליגה שמסתיים בניצחון של הגלבוע בדו ספרתי שגליל ממשיכה לנצח ברבע הראשון וליפול ברבע השלישי.

ההיסטוריה חוזרת

הפועל חיפה ניצחה בשלושת המשחקים האחרונים שלה בבית את ראשל"צ במשחק צמוד. 94:98 במחזור הנוכחי, 57:59 בעונת 2000 ו-84:85 בעונה שעברה, אחרי קאמבק מדהים מפיגור 11 בארבע הדקות האחרונות שהושלם עם שלשת ניצחון של ראקים באקלס בשניות הסיום בדומה לקאמבק המרשים בניצחון במחזור הנוכחי 2:17 במחצית השנייה.