דאנק

מסכמים מחזור 5

מאת: אילון סלוס

ניצחון סגול (צילום: עודד קרני)

עונת הדובדבנים?

בעונת 1992-93 , 4 הראשונות היו גליל עליון, הפועל ירושלים, מכבי ת"א והפועל ת"א. בסוף זה נגמר בצלחת היסטורית של גליל עליון. כמעט 20 שנה אחרי ובראשות הליגה עומדות גליל עליון, הפועל ירושלים, מכבי ת"א והפועל חולון בתפקיד הפועל ת"א. גליל עליון מזכירה נשכחות והפועל חולון מנצחת את מכבי ת"א בתצוגת שיא שמנגד אצל הצהובים הישראלים ממשיכים להציג יכולות חלשות שאף אחד מהם לא קולע דו ספרתי.

ירושלים ישראלים רבים לה?

הפועל ירושלים מנצחת את גלבוע/גליל אבל התמונה הכוללת לא מלבבת. האדומים עם דומיננטיות של זרים כשהישראלים קולעים רק 13 נקודות (רק שגב וורקמן עם נקודות) בלי השפעה על המשחק. גלבוע/גליל ממשיכה לשלם מחיר על חוסר הניסיון כשהיא מאבדת 17 כדורים שמובילים ל-31 נקודות של ירושלים (40% מהנקודות שלה).

דרבי כתום מותח

בשלוש העונות האחרונות, רק משחק אחד מבין התשעה בין ראשל"צ לנס ציונה הוכרע בפער של יותר מ-6 נקודות וארבעה מתוכם נגמרו על חודו של סל: במחזור הנוכחי 86:89 לנס ציונה אחרי קאמבק ברבע האחרון, 93:95 לראשל"צ בחוץ בינואר 2019 לאחר הארכה, 84:85 לנס ציונה בבית באפריל 2019 מארבע נקודות של גארי בראון-רמירז בחמש השניות האחרונות ו-86:87 לנס ציונה בלב המושבה בבית התחתון בשנה שעברה. נס ציונה ניצחה בשישה משבעת משחקי הליגה האחרונים בין הקבוצות. הניצחון של נס ציונה על ראשל"צ הושג בעיקר בזכות ניצול של נקודות מאיבודים (23 מול 15), שברוב הפרמטרים ידה ל ראשל"צ היתה דווקא על העליונה.

טוב שיש הפועל חיפה

מאז שובה לליגה הבכירה, הפועל חיפה ממשיכה להיות ה"תרופה" של הפועל אילת כשהיא לא הצליחה לנצח את הפועל אילת בשבעת המשחקים האחרונים ביניהן. ניצחונם היחיד של הפועל חיפה על הקבוצה אילת היה ב-1995: 78:93 עם 22 נקודות של לייזי גורדון ו-21 של שני כהן ז"ל. אילת מתהדרת בישראלים שקלעו במשחק 41 נקודות לעומת 38 של הזרים , קטפו את רוב הריבאונדים ובהחלט מדובר בניצחון כפול.