דאנק

מסכמים מחזור 4

מאת: אילון סלוס

אובאסוהן מהפועל ירושלים בשורה סטטיסטית מרשימה (צילום: לירון מולדובן)

האדומים חייבים לשנות חשיבה

משהו לא טוב קורה לאדומים בשנים האחרונות. סגל נוצץ, זרים מוכחים, ישראלים בכירים, מאמן בכיר והעסק פשוט לא עובד. במקום להחליף דיסקט הפועל ת"א ממשיכה באותו קו שלא עובד. איינשטיין (לא אריק) אמר פעם : "אף בעיה אינה יכולה להפתר עם אותה צורת חשיבה שיצרה אותה". הביאו את יאנג, בראון וטוקוטו שכל אחד מהם החזיק והוביל קבוצה בליגת העל. הביאו את הישאלים כמעט הכי טובים: זלמנסון, טימור, שולדבארנד ובני. מאמן מוכח כמו פרנקו והתוצאה ניצחון אחד בשבעה משחקים, ובמחזור הנוכחי הפועל ת"א "מעניקה" ניצחון בכורה לנס ציונה. ולכן צורת החשיבה צריכה להשתנות. לעניות דעתי, לבנות קבוצה צעירה, רעבה שתטרוף את הפרקט, עם זרים שצריכים להוכיח את עצמם, ישראלים עם אנרגיות חדשות ואולי מכאן תבוא הישועה. כי הליגה זקוקה להפועל ת"א חזקה וטובה.

חסד נעורים

חואקין שוכמן, ששיחק את שבע עונותיו הראשונות בקריירה במדי הפועל גלבוע/גליל, פתח את העונה במיד אילת כשהוא מדורג רביעי בליגת ווינר סל מבין הישראלים בקליעה ובריבאונדים ושני באחוזים לשתיים עם 75% מרשים. אבל משהו לא טוב עובר על שוכמן כשהוא חוזר הביתה לגן נר. בשני משחקי החוץ שלו, במשחק במדי אילת ואשתקד במדי הפועל ת"א, הוא לא קלע כלל ובשניהם סיים עם מדד לא חיובי.

טוב שיש חולון

הפועל ירושלים גברה על הפועל חולון בשבעת המפגשים האחרונים בפיס ארנה במסגרת העונה הרגילה בהפרש מצטבר של 100 נקודות בדיוק. הסגולים ניצחו רק באחד מ-15 משחקי החוץ האחרונים שלהם בליגה הסדירה בבירה. ירולשים כנראה היתה צריכה את חולון כדי להחזיר את הרוח למפרשים. העומק של ירושלים והספסל שלה הכריע את המשחק וכמובן רטין אובהסואן אחד ענק עם 30 נק', 5/6 ל-2, 4/4 ל-3, 8/9 מהקו, 8 אס', סחט 8 עבירות ומדד 44.

ניצחון בת המצווה

מאז שספגה ממנה סוויפ עונתי 3:0 ב-16/17, מכבי ת"א ניצחה בכל 12 משחקי הליגה שלה מול בני הרצליה בהפרש ממוצע של 20 נקודות. הישראלים של מכבי ת"א, בניגוד לאירופה, נותנים את הטון במשחקי הליגה כשהם קולעים 54 נקודות (לעומת 45 של הזרים) ומשחקים 118 דקות לעומת 82 של הזרים. ועכשיו נשאר לצוות המקצועי לתת הזדמנות אמיתית לישראלים גם באירופה.