דאנק

מסכמים מחזור 3

מאת: אילון סלוס

ג'ונסון מחולון האחראי לניצחון מול אור קורנליוס (צילום: עודד קרני)

הבשורות על פי הסופר קלאסיקו

הסופרקלאסיקו הביא עימו שתי בשורות, ושתיהן עצובות

הבשורה הראשונה נגדיר אותה בעגה של החבר'ה: זה פשוט לא היה כוחות. האלופה (בדרך להיות הנצחית שוב…) היתה כמה וכמה רמות מעל זו שהגדיר אותה ג'יילן אדאמס: "אנחנו היחידים שיכולים לעצור את עצמנו". בפועל ירושלים לא היוותה יריב למכבי ת"א.

הבשורה השנייה, אף היא עצובה, ההתבטאות האומללה של ספרופולוס על הישראלים שלו: "בטח שהם עושים לי כאב ראש, אני צריך אספירין". משפט אחד שמתמצת את כל מה שרע בממלכתו של מזרחי. במקום לשמוח, ולתת צ'אנס אמיתי וסובלני (כמו שהוא נותן לזרים שלו) הוא ימשיך לייבש אותם על ספסל היורוליג ולהשתמש בהם בליגה וחס וחלילה שלא יתקדמו.

אגב הישראלים שלו שיחקו פחות דקות אבל מדד התפוקה שלהם היה כמעט זהה לזרים.

 

ההיסטוריה חוזרת

משחק בין גלבוע/גליל לחולון מבטיח דרמה. אחרי הניצחון של חולון, חתמו שתי הקבוצות בטאבו שכל מפגש ביניהם כולל דרמה, מתח ועניין.

 

11 מ-13 המפגשים האחרונים בין הקבוצות בכל המסגרות הסתיימו בפער של 7 נקודות ומטה ו/או לאחר הארכה, שבשניים האחרונים ההפרש היה זהה והוכרע מ-3 נקודות בסיום. במחזור הנוכחי עם 3 קליעות עונשין של ג'ונסון שהביא לניצחון 82:84 לחולון ובמשחק הקודם, 72:74 דרמטי לגלבוע במשחק האחרון בהיכל טוטו מסל ועבירה של יפתח זיו.

 

גם הפועל באר שבע הופכת אט אט לכבשה השחורה של אילת כשהיא מנצחת בחמש משש משחקי הליגה האחרונים בין הקבוצות, כולל שלוש פעמים ניצחון חוץ בהיכל בגין. הניצחון הפעם בזכות 4 זרים שקלעו בדאבל-פיגרס שאף ישראלי לא קלע בדאבל-פיגרס.

 

המרעננים הרשמיים

שתי קבוצות מסתמנות כמרענן הרשמי של הליגה:

גליל עליון שחוזרת לליגת העל בנתה קבוצה מעניינת שרושמת ניצחון שני העונה.

הגליל מציגה קבוצה ישראלית ונקווה לראות עונת פריצה של נמרוד לוי , גבי צ'אצ'אשוילי ואיתי מושקוביץ דור העתיד של הכדורסל הישראלי שיחזירו את הגליל לימי הדובדבנים.

בני הרצליה פתחה את העונה עם שלושה ניצחונות רצופים לראשונה מזה עשור. הקבוצה מציגה זרים מצויינים והיא אחת משתי הקבוצות היחידות (ביחד עם חולון) עם מאזן מושלם.