דאנק

חצי גמר אליפות המדינה: מכבי ת"א – הפועל אילת

מאת: אילון סלוס

חצי הגמר – הטוב משלושה משחקים

מכבי "Playtika" תל אביב (1) – הפועל "יוסי אברהמי" אילת (4)

לוח המשחקים

משחק מס' 1, היכל מנורה מבטחים: יום ראשון, 6.6, 21:00

משחק מס' 2, בגין: יום שלישי, 8.6

משחק מס' 3*, היכל מנורה מבטחים: יום חמישי, 10.6

כספי בצהוב מול קרטר בכחול (צילום: מנהלת הליגה)

מכבי ת"א מגיעה למעמד חצי הגמר כשהיא לא פייבוריטית ברורה. בחצי הגמר עברה בקושי רב את הפועל ב"ש עם סגל חסר וצפויים לה חיים קשים מול אילת. מנגד אילת התקשתה גם היא מול הפועל חיפה שאף היא הגיעה בסגל חסר, וחסרונו של ג'וש ניבו בהחלט מורגש.

הפועל אילת היא הקבוצה האחרונה שניצחה את מכבי ת"א בסדרת פלייאוף, בחצי הגמר בפלייאוף 2015, אחרי שחזרה מפיגור 2:0.

שחקני מפתח

מכבי ת"א – הכל יפול ויקום על סקוטי ווילבקין. הצהובים תלויים בו רבות ורוחו מנשבת מעל כולם. סגנון המשחק שלו כופה על מכבי ת"א הרבה כדורסל של אחד על אחד והרבה פחות טקטיקה או כדורסל קבוצתי, שלא לדבר על משחק הגנה.

הפועל אילת – שלושת הזרים של אילת, ג'ו רגלנד, קייסי פראת'ר ומארקל בראון, הם אי של יציבות, כך שהמפתח של הקבוצה הוא תרומת הישראלים. יונתן שולדבראנד, חואקין שוכמן, רועי הובר, בן קרטר וגם צוף בן משה ומירון רוינה חייבים להיות הרבה יותר דומיננטים. מתוך ארבעת העולות לחצי הגמר אילת היא היא היחידה שתרומת הישראלים שלה הוא פחות מ-30%

 

אקס פקטור

מכבי ת"א – אנג'לו קלויארו, נותן לאחרונה תפוקה יפה ומנצל העדרות של מספר שחקנים שסיימו את העונה. קלויארו בפלייאוף מכפיל את התפוקה שלו : 15 נק' בפלייאוף לעומת 8.4 נק' למשחק בעונה, מדד 17 בפלייאוף לעומת 12 בעונה הרגילה.

הפועל אילת – מכל הישראלים נראה כי יונתן שולדבראנד עם שפע הניסיון וקור הרוח עשוי להיות מי שיתן את האקס פקטור לאילת כדי שההיסטוריה תחזור על עצמה.

 

הימור

ניצחון 1-2 למכבי ת"א שתנצח במשחק השלישי. כל המשחקים צפויים להיות צמודים, אבל העייפות של אילת תכריע וכוחה לא יעמוד לה בשלושה משחקים.