דאנק

חצי גמר אליפות המדינה: הפועל חולון – הפועל גלבוע/גליל

מאת: אילון סלוס

חצי הגמר – הטוב משלושה משחקים

הפועל "יונט קרדיט" חולון (2) – הפועל גלבוע/גליל (3)

לוח המשחקים

משחק מס' 1, היכל טוטו: יום שני, 7.6, 21:00
משחק מס' 2, גן נר: יום רביעי, 9.6, 21:00
משחק מס' 3*, היכל טוטו: יום שישי, 11.6, 15:00
* במידת הצורך

יפתח זיו מול כריס ג'ונסון (צילום: מנהלת הליגה)

משחק חם, צמוד, מתוח ומעניין צפוי בין הפועל חולון להפועל גלבוע/גליל. תשעה מעשרת המפגשים האחרונים בין הקבוצות הסתיימו בהפרש של 7 נקודות ומטה ו/או לאחר הארכה, כאשר ארבעה מהם מוכרעים ממש במהלך האחרון בפער של שלשה ומטה. מעניין שכל שלושת המפגשים העונה הסתיימו ששתיהן מסיימות עם קידומת 8.

 

שחקני מפתח

הפועל חולון – בהעדרו של טיירוס מגי, הכל נופל על הכתפיים של סי. ג'יי האריס שנותן הופעות מרשימות במשחקים האחרונים וסוחב את חולון על הגב שלו. האריס עם ממוצע של 22 נק' בפלייאוף לעומת 15 בעונה הרגילה ומדד 28 לעומת 16 בעונה הרגילה, ולמעשה מציד את המדד הגבוה ביותר לשחקנים בפלייאוף.

 

הפועל גלבוע/גלילג'הייבה פלויד עלה מ-10.7 נקודות, 62% מהקו ומדד 18.0 בעונה הרגילה ל-17.5 נקודות, 88% מהקו ומדד 28.5 בסדרת רבע הגמר. פלויד, אי של יציבות כשהוא קולע 20 נקודות ומעלה בשלושה מחמשת משחקיו האחרונים, מוביל את ליגת ווינר סל באחוזים מהשדה הן בעונה הרגילה (72.4%) והן בפלייאוף (87.5%).

 

אקס פקטור

הפועל חולון – ניב משגב שהיה שחקן בקצה הרוטציה במהלך העונה ותפוקה בהתאם, נותן פלייאוף יפה כשבדקות שהוא על המגרש נותן להאריס את המנוחה ולדדאס את השקט ישי על מי לסמוך. משגב מכפיל את הנקודות והתפוקה שלו מהעונה הסדירה והפך לשחקן רוטציה לגיטימי.

הפועל גלבוע/גליל – במשחק הניצחון היחיד של גלבוע/גליל על חולון העונה בלט נתנאל ארצי עם 21 נק' ו-7 ריבאונדים. בהפסדים הוא היה לא דומיננטי. בסדרה בהם הזרים עם עוגן יציב ויפתח זיו יביא את התרומה המשמעותית שלו הרבה יהיה תלוי בארצי.

 

הימור

ניצחון 1-2 להפועל גלבוע/גליל בדם, יזע והרבה דמעות.  חולון תגיע עייפה למשחק הראשון אותו גלבוע/גליל תגנוב, אבל חולון תתאושש בשני ובמשחק על כל הקופה, גלבוע/גליל תעלה לגמר.