דאנק

מסכמים מחזור – מחזור 7

מאת: אילון סלוס

חולוניה אחת, ירושלים של מעלה ונקודת האור של הפועל ת"א.

חולוניה עם ניצחון ראשון (צילום: עודד קרני / מנהלת הליגה)

חולוניה

חולון הגיעה למשחק בלי אף ניצחון בליגה מנגד מכבי ת"א בלי אף הפסד, אבל הפעם הלב והרוח של חולון עושים סנסציה ומנצחים את מכבי ת"א 76-79. מי שעשה את ההבדל הוא מקסים דה זאו שחקן נבחרת בלגיה עם שלשת קלאץ' ברגע הנכון והוסיף 2 מהקו בדרך לניצחון גדול. המפגש הבא בין שתי הקבוצות יהיה כבר שעל השולחן מונח גביע ויינר.

ירושלים של מעלה

הפועל ירושלים כובשת את המקום הראשון בליגה כשהיא מביסה את מוליכת הטבלה עד המחזור, הפועל אילת בפער 21 הפרש בכך ממשיכה את מסורת הניצחונות בפער דו ספרתי באולם בגין כמו בשלושת המפגשים שקדמו למחזור. תמיר בלאט ממשיך ביכולת ההדרת שלו ואיתו כריס קרמר שנותן הפועות טובות בליגה. וברכות לשחקן נבחרת ישראל (?) טיישון תומאס חוצה את סף 1,000 בקריירה בליגת ווינר סל

 

הישראלים של הפועל ת"א

נקודת אור לאדומים: הישראלים של הפועל ת"א מובילים את הליגה בדקות משחק עם 58.3% (מדר, טימור, קופרברג, אדם, שוכמן ומור משחקים מעל 10 דקות למשחק) ואחריה נס ציונה עם 52.3% והן היחידות שהישראלים משחקים למעלה ממחצית הדקות.  את טבלת הדקות סוגרות ראשון לציון, מכבי ת"א ובני הרצליה. גם באחוז המדד מובילה הפועל ת"א עם 56% שהרחק מאחוריה נס ציונה עם 42.8%. בראשון לציון, מכבי ת"א והפועל חיפה המצב עגום שתפוקת הישראלים היא רק כ-20%.