דאנק

מסכמים מחזור – מחזור 5

שלוש ולהתראות, יונתן בא הביתה וזיו אחד גדול

מאת: אילון סלוס

בר טימור מול האקסית, הוביל 2/16 ל-3 אל האדומים מת"א (צילום: עודד קרני / מנהלת הליגה)

שלוש ולהתראות

הפועל ירושלים מנחת בקלילות את הפועל ת"א בדרבי האדומות מספר 100. כמו במשחק הנפל הראשון בגן נר, גם בדרבי האדום, חזרו הפועל ת"א לטווח מה-3 ללא הכרה והלחה. במשחק הראשון קלעו הפועל ת"א 3 שלשות ב-14% ובמשחק נגד ירושלים הם הגיעו נמוך יותר עם 2 שלשות ב-12.5%. ים מדר היחיד שקלע שלשות וחוץ ממנו עמדו האדומים מת"א על 0/10 מה שמסמל יותר מכל את מצבה העגום של הפועל ת"א שלא נראית כמו קבוצה אלא "כל מטאטא יורה"

זיו על פניו

יפתח זיו בחר השנה להמשיך בגלבוע/גליל וכרגע הדבר מסתמן כהחלטה מצוינת. זיו הוא הישראלי הכי טוב בליגה היום וסוחף את גלבוע/גליל למחוזות יפים. זיו לא רק מנפק מספרים יפים, הוא הופך את האחרים סביבו לטובים יותר ובזה נבחן שחקן כדורסל גדול. 2:12 לסיום המשחק כשחולון נכנסים למומנטום וריח המהפך באוויר הבין ליובין את הטעות שכמעט עלתה לו במשחק כשבדקות המאני טיים, זיו על הספסל וגרשון על הפרקט. גרשון עם שתי החטאות רצופות כשמנגד שחקני חולון חוגגים עליו וזה כבר היה יותר מדי גם עבור ליובין. יפתח זיו ב-2 דקות מנפק 5 נק', 2/2 מהשדה, 2 ריבאונדים, אסיסט ובעיקר לוקח את המשחק עליו כל הדרך לריצת 3-10 וניצחון חשוב לגלבוע/גליל עם מסר ברור מאוד לעודד קטש מי צריך להיות הרכז מוביל בנבחרת.

 

יונתן והרבע החלומי וגם נועם פורח

הפועל אילת שוברת את שיא הנקודות שלה ברבע בהיסטוריה, מהמשחק הקודם, ומעמידה אותו על 36. מי שאחראי לכך הוא יונתן שולדברנד. הויקינג פתח את הרבע עם 8 נקודות רצופות, ובהמשך הוסיף עוד 2 נק' בדרך לשורה סטטיסטית מרשימה של 10 נק', 4 ריבאונדים ו-2 אסיסטים.

מנגד אצל הכתומים, נועם דברת מסיים עם שיא קריירה של 20 נק' עם 3/3 ל-2, 3 שלשות , 4 ריב', 4 אסיסטים. הילד מעיר היין מסתמן כדבר הבא בכדורסל הישראלי ו-NBA היא כבר לא מילה גסה.