דאנק

מסכמים מחזור – מחזור 4

חוזרים על 4. עם שוכמן כמשל, שניים נועם והרבה מתאזרחים. התגעגענו.

מאת: אילון סלוס

שני הנועמים מובילים את ראשל"צ לניחון על הפועל ירושלים (צילום: עודד קרני)

שוכמן כמשל

שתי האדומות שנפגשו בגן נר, הציגו שתי קצוות של שיטה ורוח בקבוצת כדורסל. מצד אחד, הקבוצה מהפריפריה של הקיבוצים והמושבים מצליחים בכל שנה להוציא מעל ומעבר מהקבוצה. שיטת משחק של לחץ, ריצה והרבה אנרגיות, זרים מצוינים נטולי אגו שכל אחד יודע בדיוק מה תפקידו במערך, ישראלים רעבים שיודעים שהגלבוע הוא המקום לפרוח בו, ורוחו של חיים אוחיון מרחפת מעל. מנגד, האדומים מהעיר והמרכז נראים כאוסף שחקנים שנאספו בדרך, נטולי אנרגיה בלי שיטת משחק, כל שחקן עומד חסר אונים על הפרקט, זרים חלשים ויתרה מכך, אפשואו וזאנה שכיכבו בעונה שעברה לא מצליחים לבוא לידי ביטוי. אין כמו שוכמן לתאר את ההבדל בין שתי הקבוצות משחקן עם פצצת אנרגיה בגלבוע/גליל ויד חמה ל-3, הופך בהפועל ת"א לשחקן נטול אנרגיות וברק בעיניים ומסיים משחק עם 0 נקודות , 0/3 ל-3 וממד 1-.

נועם שכזה

מכבי ראשל"צ ממשיכה במסורת של קידום ישראלים צעירים בדרך לניצחון על הפועל חולון שמהווה הצהרת כוונות. נועם דברת בן 18 שזומן לסגל הבוגרת ממשיך לעשות חיל במדי הכתומים ומסיים משחק עם 14 נק', 3 ריבאונדים ו-6 אסיסטים ומדד 19. הנועם השני, אביבי אף הוא פורח בראשל"צ ומסיים עם שיאי קריירה של 16 נק', 3 שלשות ומדד 14.

 

מתאזרחים עליכם

מחד הפועל חולון , מכבי ת"א והפועל ב"ש  עם 3 מתאזרחים,  מאידך גלבוע/גליל וראשל"צ בלי מתאזרחים. התוצאה היא היכן שיש מתאזרחים הישראלים, בעיקר העירים נפגעים ובמקום שאין מתאזרחים הישראלים באים לידי ביטוי ופורחים. רוב המתאזרחים לא בדיוק מעלים ת הרמה של הקבוצה, הם פשוט זולים יותר ובאים על חשבון ישראלים. סנדי כהן, מקס היידגר, נתן ג'ורקביץ ואחרים לא ישארו ככל הנראה בארץ הקודש והם באים על חשבון צעירים רעבים.