דאנק

רבע גמר פלייאוף 2020 – משחק מספר 1

מאת : אילון סלוס

4 משחקים. שניים צמודים ומותחים במעמד שתי נאיביות ושניים חד צדדיים. הפלייאוף כאן !

ים מדר. כמעט… (צילום: עודד קרני / מנהלת הליגה)

נאיבית שכמותך א'

הפועל ת"א עשתה הכול נכון עד ה"מאני טיים". למכבי ת"א יש שני שחקני קלאץ: אבדיה ווילבקין. למרות שעד דקות הסיום היו 1/6 ו-1/10 (בהתאמה) היה ברור שיקחו את הזריקות האחרונות ולכן נדרש "דאבל אפ" או שמירה איזורית עם דגש על שניהם. גם ברגעים האחרונים האדומים במקום לשחק פנימה, בחרו במה שלא עבד במהלך המשחק, זריקות ל-3 כשהפועל עם מאזן 9%. קשה לראות איך הפועל תופסת שוב את מכבי ת"א ביום חלש. אבל לדרבי כידוע חוקים משלו. נקודת אור גדולה, תענוד לראות שני שחקנים בני 18 מובילים את שת הקבוצות: אבדיה ומדר.

נאיבית שכמותך ב'

הקבוצה החביבה של גלבוע/גליל נכנעת בנאיביות להפועל חולון החלשה ובעיקר לאוחיון את פניני שהוכיחו שאין תחליף לניסיון ב-4 דקות אחרונות הם קלעו את 9 הנקודות האחרונות סחטו עבירות, והוסיפו 2 ריב'). גלבוע/גליל הובילה ב-19 הפרש ובמקום לנצל את היתרון שלה בצבע (24-38 לגלבוע/גליל מהצבע) שיחקה לידיים של חולון וסיימה את הרבע האחרון בפיגור 9-27 כשהיא 7 דקות לא מצליחה לייצר סל ולא מכניסה להכניס כדורים פנימה. הסדרה הזו פתוחה לגמרי וחולון טועמת טעם ניצחון אחרי חודשים שלא ידעו מהו.

 זרים עלייך ראשון

הכתומים מנצחים את מכבי חיפה תוך תצוגת כדורסל מרשימה. הניצחון הושג בזכות ארבעת הזרים שכולם קולעים דו ספרתי. האריסון והנקינס מסיימים עם דאבל-דאבל. ראשון מנצלת עד תום את איבודי הכדור של חיפה כשהיא מתרגמת את זה ל-25 נקודות וכן שליטה בריבאונד. ברצף אינטנסיבי של משחקים, הכתומים צריכים להיות מודאגים מתרומה נמוכה של הספסל והעובדה שהישראלים היו כינור שני. חבל שנועם דברת , בניגוד למשחקי הבית העליון , לא קיבל דקות משמעותיות. מנגד לא כדאי להספיד את מכבי חיפה שעשויה להקשות על ראשון לציון במשחק הבא. בריסקר וסורקין שדרגו את מעמדם ולפרקים חיפה נראתה טוב ולא נשברה גם כשהפער חצה את 20 הנקודות.

חלוקת ירושלים

הפועל ירושלים נראית מוכנה לפיינלפור. פערי הרמות בין הקבוצות גבוהים וצפוי סוייפ לירושלים. לראשונה, אחרי הרבה מחזורים שבהם אף שחקן באדום לא קלע למעלה מ-20 נקודות, סולימאן בריימו מנפץ את תקרת 20 הנקודות וקולע 21. ושוב חלוקה מאוזנת מבחינת דקות ונקודות. 9 שחקנים שיחקן בין 16-27 דקות, קלעו נקודות כשחמישה מהם דו ספרתי. לשם השוואה הספסל של ירושלים קלע 41 נקודות מול 7 של נס ציונה. נס ציונה נראית כמי שרק רוצה לסיים את העונה ועושה רושם שהחזרה של גולן גוט פגעה ביכולת ובביטחון של אלבר וקררה שניו טובים בבית התחתון ומסיימים משחק ללא נקודות ומיעוט בדקות משחק.