דאנק

רבע גמר הפלייאוף – משחק מספר 2

מאת: אילון סלוס

יש נביא בעירו, כפי שאתר דאנק חזה שני המשחקים בין מכבי להפועל ת"א ובין חולון להפועל גלבוע/גליל הולכים למשחק שלישי אחרי "אובדן התמימות". חצי גמר פיינלפור 2020 ראשון כבר נקבע : הפועל ירושלים מול מכבי ראשל"צ

ים מדר בתצוגת שיא (צילום: עודד קרני)

אובדן התמימות א'

הפועל ת"א הגיעה נחושה במטרה לכפר על הנאיביות בהפסד במשחק הראשון. מעל כולם בלטו הצמד החדש של הכדורסל הישראלי "תומדר" – תומר גינת וים מדר שמובילים את האדומים לניצחון גדול. השניים קלעו יותר ממחצית הנקודות (43/82), שליש מהריבאונדים, ויותר מחצי מהמדד המשוקלל. מדר מאפיל בסדרה על חברו דני אבדיה שמסיים משחק חלש בלי נקודות. האדומים ניצלו את איבודי הכדור של מכבי ת"א (23) ל-27 נקודות. רק 6 שחקנים של הפועל קלעו נקודות והעובדה שהמשחק הבא עוד יומיים יקשה עלייה להפציע שוב, אבל לדרבי חוקים משלו…

אובדן התמימות ב'

הרגע המכונן במשחק היה 6 דקות ברבע השלישי. שחולון עוד חלמו על תסריט מהמשחק הקודם. פניני כהרגלו סביב קו ה-3, אבל שמירה כפולה וחטיפה של תומאסון הובילה  להטבעה שלו בצד השני והבהירה שהפעם גלבוע/גליל לא תאבד את זה. הפערים בין שתי הקבוצות במשחק היו גבוהים וחולון משלימה 11 הפסדים רצופים במשחקי חוץ. גלבוע/גליל עם גימיק שעוד ייחתם כסטארטאפ למשחקים ללא קהל, שמו ברקע על גבי המסכים את הקהל בצילום ממשחקים כולל שירה ועידוד שנתנה תחושה מסויימת של קהל ביתי. בסימן 11, לפי מה שראינו בגן נר גלבוע/גליל בדרך להיות הקבוצה ה-11 שמנצחת סדרה בלי יתרון ביתיות.

עולים ראשונים

מכבי ראשל"צ הראשונה חהבטיח מקומה בפיינלפור. חיפה החזיקה מעמד מחצית, וברבע השלישי הכתומים התפוצצו על המגרש בריצת 27-8 . בדומה למשחק הראשון חיפה ניצלה את היתרון בנקודות מאיבודי כדור: 9-31 ונקודות בצבע 36-56 ובנקודות ממתפרצת 7-24. ראון מגיעה בכושר שיא שהפעם הישראלים והספסל נותנים תפוקה.  6 שחקנים בדאבל-פיגרס ומשחק קבוצתי. מנגד רק 7 שחקנים התחלקו בדקות משחק ובלי נועם (דברת ואביבי). חיפה מסיימת עונה סבירה במשחק שבו כל אחד ניסה להציל את המולדת (רק 13 אסיסטים ו-7 נקודות ממתפרצת).

ירושלים מאוחדת

הפועל ירושלים מביסה את נס ציונה ומעפילה בפעם השמינית ברציפות לחצי גמר הפלייאוף. ירושלים ממשיכה רצף של שמונה ניצחונות בשלב רבע גמר הפלייאוף בהפרש מצטבר של 148 נקודות, כאשר כל ששת משחקיהם האחרונים בסדרות אלו הוכרעו בהפרש של 17 נקודות ומעלה. ירושלים מנצחת שוב בחלוקת דקות מאוזנת ובעיקר בתרומה של הספסל שמספק כמחצית מהנקודות ועל הדרך שוברת שיא שלשות בפלייאוף. ונמרוד לוי, שביקשנו לשים לב אליו, ממשיך להיות האיש של ירושלים עם המדד הגבוה בקבוצה. נס ציונה עשתה את שלה בעצם ההעפלה לרבע הגמר וחותמת עונה שבו עמדה בציפיות.