דאנק

פרוייקט מיוחד – העתודה על הפרקט

מאת: אילון סלוס

נבחרת העתודה, אלופת אירופה 2019 (צילום: עודד קרני)

שחקני נבחרת העתודה שזכתה באליפות אירופה 2019, מפארים את הפרקטים, כאשר ארבעה מהם מקבלים קרדיט גבוה בקבוצתם וחלקם, גם בעקבות הקורונה, הוחתמו בליגת העל ומשחקים דקות משמעותיות. חשוב לציין שהיו בעבר לא מעט נבחרות שמרבית שחקני הנבחרת נעלמו ולא הפכו לשחקנים משמעותיים בליגת העל.

הרביעייה שהובילה את הנבחרת בקיץ והפכו לשחקנים לגיטימיים בליגת העל:

דני אבדיה הפך לשחקן מוביל במכבי ת"א עם 27 דקות לערב מנפק 13 נק', 6 ריב', 2.5 אס' ומדד ממוצע של 16.7 (16 בליגה, ו-2 מהישראלים). אבדיה מוביל את הליגה במדד +/- ו-3 בחסימות.

ים מדר מקבל בהפועל ת"א 22 דקות לערב, קולע 8 נק' ו-3 אסיסטים. מדר סובל מחוסר יציבות. לצד משחקים גדולים העונה, יש משחקים בהם מדר סובל מאחוזי קליעה נמוכים וקבלת החלטות לא טובה.

יותם חנוכי הקפטן של גלבוע/גליל הפך לשחקן השישי של הקבוצה. חנוכי עם 15 דק' למשחק, 5.5 נק' ו-3.5 ריב'. חנוכי מכניס הרבה אנרגיות טובות לקבוצה, אך סובל מחוסר ביטחון מסויים הנובע ככל הנראה מחשש מפציעה נוספת. במחזור האחרון חנוכי היה אחראי למהפך בניצחון מול אשדוד וסיים עם 12 נק' ו-5 ריבאונדים.

עמית זיס בעונה שנייה בהפועל ב"ש. זיס עם 23 דקות בממוצע (פתח ב-8 משחקים). זיס חייב להיות הרבה יותר דומיננטי, מעבר להגנה הטובה שלו. זיס עם 1.8 נק' ו-2.3 ריב' בלבד.

שאר שחקני הנבחרת שמתחילים לקבלת דקות ומעמד בליגה:

רז אדם רושם בכורה בליגת העל במדי הפועל ת"א. אדם עם 8.5 דק' למשחק, 3.5 נק'. אדם הפך למעין ברומטר, כאשר בניצחונות הוא שיחק דקות משמעותיות וקלע נקודות ואילו בהפסדים שיחק מעט דקות ולא קלע.

נועם אביבי הוחתם במכבי ראשל"צ, שידועה בטיפוח צעירים. אביבי עם 8 דקות למשחק, 2.5 נק', במעמד שחקן משלים, מוצא את מקומו בקבוצה.

עידן אלבר מנס ציונה עם 7 דק' למשחק ו-2 נק'. אלבר צריך לקבל החלטה האם להמשיך לקבל פירורים בליגת העל או לבנות את עצמו בליגה הלאומית.

תומר לוינסון משחק במדי היורדת החדשה, אשדוד, עם 7.7 דק' למשחק, 1.7 נק', 1.4 ריב'. לוינסון יכול להמשיך בקבוצה בליגה הלאומית ומשם לבנות את עצמו מחדש.