דאנק

מסכמים מחזור – מחזור 26

מאת: אילון סלוס

נד-נד נוסח חיפה, הספסל עולה למגרש וגם שובו בנים

סמית מוביל את חיפה, והפעם לניצחון (צילום: אלן שיבר / מנהלת הליגה)

חיפה של מעלה וחיפה של מטה

למעט ב-6 המחזורים הראשונים, לא הצליחו הירוקים לחבר יותר מ-3 ניצחונות רצופים ומאידך גיסא גם לא הפסידו יותר מפעמיים רצוף. מהחזרה מפגרת הקורונה, חיפה הפסידו להפועל ת"א ואילת, ניצחו את נס ציונה, הפסידו לנהריה ובמחזור האחרון ניצחו את הפועל ת"א. 3 מחזורים לסיום העונה הסדירה חיפה קרובה להבטיח את המקום החמישי והרבה יהיה תלוי ב"משחק העונה" של הבית התחתון מול גלבוע/גליל. נתון מעניין שברוב הניצחונות אחוזי העונשין של הירוקים היו מעל 70% ואילו בהפסדים היו מתחת 70%.

הספסל מגדיל את חלקו

בעקבות לוח המשחקים הצפוף, הספסל משחק תפקיד מרכזי. בכל קבוצות ליגת העל דקות המשחק והנקודות של הספסל עלה משמעותית. מממוצע של 60 דקות הוא עלה לסביבות 70. כאשר בגלבוע/גליל, ירושלים ראשל"צ הוא הגיע למעלה מ-90 דקות. יוצאות דופן הן מכבי חיפה, הפועל אילת ואשדוד שדקות המשחק של הספסל והתפוקה ירדו. בחיפה במחזור האחרון הספסל תרם 46 דקות ו-13 נקודות ובאילת 57 דקות ו-14 נקודות, והגדילה לעשות אשדוד עם 37 דקות ו-6 נקודות. מה שמסביר את חוסר היציבות שלהן והירידת ליגה של אשדוד.

הבנים של…

תופעת הבנים של… חוזרת ובגדול לליגת העל עם מרעננים רשמיים שמצטרפים לתמיר בלאט (הבן של דיויד), וגולן גוט (הבן של דני):
ראש וראשון, דני, הבן של זופר אבדיה , הדבר הבא שלנו ב-NBA , מוביל בגאון את מובילת הטבלה מכבי ת"א.
עידו פליישר, הבן של עופר ששיחק שנים רבות בליגת העל. פליישר עם 12 דקות למשחק בגלבוע/גליל עם 3 נק' ו-4 ריבאונדים.
בן קרטר מהפועל אילת, בנו של מייק קרטר האגדי ששיחק בהפועל חולון, מספק בתקופת הטרום קורונה, משחקים טובים במדי אילת. קרטר פותח בחמישייה ו-25 דקות על המגרש ומנפק 7 נק', 7 ריבאונדים, ומדד 11.
מייקל בריסקר, שעבר למכבי חיפה "נוקם" באקסית הפועל ת"א עם 14 נק', סחיטת 6 עבירות ומדד 15, בדרך לניצחון והבטחת המקום בפלייאוף. בריסקר בנו של מארק בריסקר המשיך את דרכו של אביב והחל את הקריירה ברעננה. מייקל משחק 18 דקות בערב עם 8 נק' .
ניב בלול עבר מהליגה הלאומית למכבי ראשל"צ, בנו של קובי שהיה אחד מצמד הבלולים של הפועל חולון שהיו אייקונים בשנות ה-90. בלול מקבל עדיין מעט דקות, אך במשחק האחרון מול ירושלים כבר הגיע ל-10 דקות, עם שלשה ו-4 ריבאונדים.
עוד ברשימה ממתינים בנחת על הספסל של הפועל ב"ש: די,ג'יי שארפ (הבן של דארק), רום קורנליוס (הבן של גרג).