דאנק

חצי גמר פיינלפור 2020 עם הפנים לגמר

מאת: אילון סלוס

גמר פיינלפור 2020 (צילום: מנהלת הליגה)

מכבי ראשל"צ ניצחה בשיניים את הפועל ירושלים, כאשר ברבע הראשון הציגה משחק כדורסל מושלם כשהיא מנצחת 17-32. ירושלים חזרה עם פארגו ברבע השלישי, אבל ראשל"צ הוכיחה שכדורסל מנצחים במשחק קבוצתי וישראלי ולא סוליסטי מלוא החופן זרים. נקודת האור, הישראלים של ראשל"צ היו הפעם פקטור משמעותי (בניגוד כאמור לירושלים) עם 35 נק' ו-14 ריב'.

מכבי ת"א ניצחה את הנאיביות של גלבוע/גליל שלמעט כמה דקות בהם החקלאים חזרו מיתרון גדול, לא הפעילו לחץ, דאבל-אפ וכל סוג של שמירה לא שבלונית ששיחקה לידיים של ווילבקין, דורסי ואבדיה כשהשיא היה במהלך האחרון שהיה ברור שווילבקין ייקח את הזריקה וההגנה של גלבוע/גליל פשוט נתנה לו באדיבות. אבל בהחלט מגיעה יותר ממילה טובה לנציגי הפריפרייה בפיינלפור על עונה נהדרת שגם דאגה לקדם את הצעירים בוגרי המועדון: חנוכי וסרור ובעיקר נתנה ליפתח זיו את הבמה הראויה לו.

בגמר, יפגשו מכבי ת"א ומכבי ראשל"צ בשחזור הגמר מהעונה שעברה, כאשר בפעם השלישית בעשור האחרון שתי קבוצות נפגשות ברצף שנה אחר שנה, כשבפעמיים הקודמות האליפות עברה ד: ב-2011 מכבי ת"א גברה על גלבוע/גליל 64-91, שנה אחרי שהפסידה לה 90-77 ובעונת 2014 מכבי ת"א ניצחה במפגש כפול את מכבי חיפה לאחר הארכה, שנה אחרי שהפסידה לה 86-79.

הרבה יהיה תלוי בגמר בסקוטי ווילבקין ממכבי ת"א שבשני המפגשים בבית העליון אכל מרורים מול ראשל"צ: במשחק הראשון סיים עם 9 נק' (1-7 לשלוש), ובמשחק השני סיים עם  5 נק' (0-4 לשלוש).

כפי שנראים הדברים מכבי ראשל"צ מגיעה כפייבוריטית וההימור שלנו ניצחון דו-ספרתי לכתומים.