דאנק

מסכמים מחזור – מחזור 18

האקס פקטורים מאילת, יאניס מגיע, ליאור עוד כאן וטריפל גדול

מאת: אילון סלוס

ליאור אליהו ו-2000 ריבאונדים (צילום: לירון מולדובן / מנהלת הליגה)

חטפו ניצחון

הפועל אילת בניצחון דרמטי על מכבי ת"א מנחילה לה הפסד ראשון העונה בליגה. הניצחון הושג בזכות 14 חטיפות של האילתים מול 3 בלבד של מכבי ת"א שאיבדה 20 כדורים לעומת 11 של אילת. הניצחון הושג הודות לשני אקס פקטורים. הראשון, זיו בן צבי בניהול משחק מבריק בדקות המכריעות עם 11 נק', 3 חטיפות ו-3 אס'.. השני, גילברט בראון שהצטרף השבוע מסיים עם 2 נק' בלבד אבל ב-16 דקות שהיה על הפרקט אילת ניצחון ב-11, וכשהיה על הספסל הפסידה אילת -6

יאניס וקוץ בה

הפועל ת"א תחת שרביטו של יאניס קסטריטיס מנחילה הפסד ראשון העונה בבית להפועל ירושלים והיא יוצאת לדרך חדשה ברגל ימין. האדומים שלטו כל המשחק כשהם מנצלים את היתרון בצבע (58 נקודות בצבע מול 40 של ירושלים) תוך משחק קבוצתי (16-27 באסיסטים) וגם ההגנה עשתה את שלה, מצד שני הנתונים הפחות טובים מתמקדים בישראלים שלמעט תומר גינת לא היוו פקטור במשחק , כששוכמן ומדר מסיימים עם 0 נק' ומדד שלילי ויאניס נותן את המפתחות באופן מלא לליונס. גם הספסל של הפועל לא קיים כשהוא מסיים רק עם 4 נק' ומדד משותף של 3.

קוטף הבננות

ליאור אליהו מקבל תשורה על הגעתו ל-2,000 ריבאונדים בליגת ווינר סל לפני המשחק ומחזיר ב-9 ריבאונדים, אליהם הוא קולע 20 נק'. את הריבאונד הראשון שלו הוא קטף מול… מכבי ת"א במדי גליל עליון , לפני 17 שנה. אליהו הוא השחקן היחיד הפעיל שקלע מעל 1,000 נקודות, קלט מעל 1,000 ריבאונדים ומסר מעל 1,000 אסיסטים.

טריפל וארגס

גרגורי וארגס עם טריפל דאבל ראשון העונה בליגה ומספר 17 בליגה. וארגס מסיים עם 16 נק', 12 ריב' ו-13 אסיסטים. יוגב אוחיון עשה זאת בתיכונים, גל מקל וליאור אליהו במדי נבחרת ישראל. הישראלי היחיד שעשה זאת עד היום הוא מאיר טפירו עם חמש טריפל דאבל.

הנבחרים

שחקן המחזור:  מארק ליונס (הפועל ת"א),

חמישיית המחזור:

גרגורי וארגס (מכבי חיפה), מארק ליונס (הפועל ת"א), אדם אריאל (מכבי ראשל"צ), ליאור אליהו (מכבי אשדוד) קווין דבנפורט (הפועל אילת)