דאנק

ניפגש בחצי

מאת: אילון סלוס


הפועל ירושלים, עירוני נהריה, מכבי ראשל"צ ונס ציונה ייפגשו בחצי גמר גביע המדינה.

ירושלים גביע סביב לה (צילום: איגוד הכדורסל)

הקוטש מירושלים

לעודד קשט תמיד יש בלב פינה קטנה של נקמה על העוול שעשו לו מועדון מכבי ת"א. קשט האיש שלקח להם את גביע אירופה, ממשיך לחבוט בקבוצה ורושם ניצחון מספר 15 על הקבוצה בצהוב שחלק גדול מהניצחונות הביאו לאליפות וגביע.

ירושלים שיחקה עם הלב , מכבי ת"א שיחקו בלי. זה כל ההבדל. הפנים והתשוקה של ג'קובן בראון וטרנט לוקט מול החיוכים המאולצים והמבט של "לא נורא הפסדתי עוד תואר" של ווילבקין. ה"רצח" בעיניים של תומאס את בריימו מול "תנו לי רק לסיים את זה" אצל אותלו האנטר. 31 דקות בלי אף נקודה והשפעה על מהלך המשחק של הצמד אבדיה את זוסמן מול ניהול משחק מבריק של תמיר בלאט עם 8 אס', 3 חטיפות , 6 נק'.

נהריה מתחברת וחולון מתרסקת

בתחילת העונה רבים דיברו על נהריה כמועמדת לפיינלפור. פתיחת הליגה הצולעת העידה ששוב נהריה עם הפנים למטה. אבל הסבלנות השתלמה ובשבועות האחרונים פרנקו מצא את הנוסחה הנכונה להפיק את המקסימום מהקבוצה. רוטציה של 8 שחקנים. טוני גפני עם ניסיון עשיר עולה מהספסל ומספק את הדקות בזמן הנכון בדיוק, שגב עובד קשה בהגנה, מקניל ווטרס שולטים בקצב, אדריאן ברחבת הצבע והקבוצה פשוט רצה.

וחולון במשבר עמוק שבניית הסגל של דרוקר פשוט לא יכולה להחזיק לאורך זמן. קבוצה לא מחוברת בלי בעל בית על המגרש ואם לא יהיה שם שינוי משמעותי העסק יתפרק הרבה מהמוקדם העונה.

הנס של ציונה

נס ציונה כבר מוכרת למרעננת הרשמית של העונה. הקבוצה משחקת נפלא בשלוש חזיתות: ליגה, גביע ואירופה עם בעל בית בדמות רביב לימונד , ג'ף וייטי שבעונה הבאה יככב ביורוליג יחד עם טל דן הבלתי נגמר, קוק ופישר רוצים להגיע הכי רחוק שאפשר והם בהחלט יכולים.

יהיה קהל?

שלוש מארבעת הקבוצות שמביאות קהל לא יהיו בחצי הגמר: הפועל חולון, הפועל ת"א ומכבי ת"א. הקהל של ירושלים יגיע בהמוניו, אבל נטל ההוכחה על שלושת הקבוצות שחייבות צו 8 ולהראות שיש כדורסל גם מחוץ לת"א וירושלים. נהריה מהצפון, ראשל"צ ונס ציונה מהמרכז הפריפריאלי ברגע היסטורי כשהן מריחות גביע חייבות גם להיות שם עם נוכחות גבוהה