דאנק

מסכמים מחזור – מחזור 5

מאת: אילון סלוס

הזקן והים, נתונים מעניינים מטבלת הסטטיסטיקה וזו שעולה מול זו שיורדת

נפרדים משוכמן ובית הלחמי .(צילום: עודד קרני / מנהלת הליגה)

הזקן והים

האדומים מת"א מנצחים את גלבוע/גליל במשחק משכנע. האקסית של בית הלחמי דואגת שחרב הפיטורין הוסרה זמנית מצווארו של בית הלחמי. לנזל סמית' בערב ענק עם 25 נק', 5 ריב', 7 אס', בלי איבוד כדור ומדד 24. אבל מי שהביא את הניצחון לאדומים היו ה"זקן" אלישי כדיר עם 8 נק', 6 ריבאונדים  וים מדר עם 15 נק', 5 ריבאונדים, סחט 5 עבירות, 3 אס' ומדד 25. השניים עם מדד +/- של 24 ו-28 (בהתאמה). כלומר שהיו על המגרש הפועל ניצחו ב-28 , כשהיו על הספסל הפועל ניצחו רק על 9.

מובילי סטטיסטיקה

כמה מובילים מעניינים בטבלת הסטטיסטיקה של ליגת ויינר סל. ג'יימס יאנג מחיפה עם 9 זריקות עונשין במשחק, ג'סטין טילמן מגלבוע/גליל עם 15.3 זריקות ל-2, ג'קובן בראון עם 0.7 נק' לדקה, אליזיה ג'ונסון מאשדוד עם 37 דקות משחק, עמית זיס מבאר שבע עם 3.8 עברות למשחק.

זאת שעולה וזאת שיורדת

הפועל חולון במשבר עמוק כשהיא סופגת הפסד שלישי רצוף להפועל אילת שמראה סימני חיים. הניצחון של אילת הושג בזכות רפי מנקו עם שיא קריירה של 24 נק'. טבעיקר עם חמישייה שרצה חלק גדול מהמשחק וקלעה 72 נק' לעומת רק 18 נק' של הספסל. מנגד בחולון הרוטציה הרחבה כנראה פוגעת כשהספסל תורם 34 נק' לעומת 47 נק' של החמישייה

הנבחרים

שחקן המחזור: רפי מנקו (הפועל אילת)

חמישיית המחזור: ים מדר (הפועל ת"א), רפי מנקו (הפועל אילת), ג'ורדן סויינג (מכבי ראשל"צ), קורי פישר (נס ציונה), טיישון תומאס (הפועל ירושלים)