דאנק

תחזית דאנק 2019/20 – חלק ג' – העולות לפיינלפור

מאת: אילון סלוס

נמרוד לוי וג'ייק כהן. יפגשו שוב ביוני ? (צילום: מנהלת הליגה)

אתר דאנק ידוע בחוש בנבואי המפותח שלו, ומכה גלים ברחבי עולם הכדורסל. בכל שנה מחכים אלפי קוראינו לתחזית המדעית שלנו. שבוע לפתיחת העונה מגישים לכם בזאת על מגש הכסף, תחזית דאנק 2019/20, חלק ג': העולות לפיינלפור.

הפועל ירושלים

החבורה של עודד קטש נראית מצויין. האדומים בנו קבוצה מאוזנת שנעה על הציר בראון-פלדין-בריימו, שנראית כמו מכונה משומנת. בליגה זה ייגמר עם צלחת באירופה עדיין עם סימן שאלה.
תחזית אופטימית: הירושלמים בעונה חלומית זוכים בדאבל ובליגת האלופות. נמרוד לוי חוזר למרכז הבמה, בראון ופלדין מקבלים חוזים ל-NBA וקטש מקבל פסל במרכז העיר.

תחזית פסימית: ירושלים נשארת עם תואר אחד ביד אחרי שהגיעה לשיא מוקדם מדי. בראון מסתכסך עם קשט, הישראלים נעלמים וקטש מפוטר מהקבוצה.

שימו לב ל: מינדאוגאס קופשאס – הסנטר הליטאי עשוי להיות שובר  השיוויון של ירושלים.

 

מכבי תל אביב

הצהובים נראים גדולים על הליגה. בלאק והאנטר מפלצות בצבע, כספי רמה מעל הליגה, המתאזרחים הכי טובים בליגה וכמובן ווילבקין. מחסור בבעל בית ורכז טבעי משאירות נקודת תורפה אצל הצהובים.

תחזית אופטימית: מכבי דורסת את הליגה וכל משחק מסתיים בדו-ספרתי. הצהובים מסיימים עונה ללא הפסד עם דאבל ומגיעים לפיינלפור של היורוליג, ומעל הכל דני אבדיה מקבל את הבמה הראויה ומחזיר בגדול.

תחזית פסימית: כספי נפצע אחרי חודש, בלאק מסתבך בעבירת משמעת והעסק מתפרק. אבדיה דורש להשתחרר בגלל מחסור קשה בדקות משחק. הצהובים מודחים בשמינית גמר הגביע, לא מעפילים שלב באירופה ועפים בחצי גמר פיינלפור מול… הפועל ת"א.

שימו לב ל: דני אבדיה – האם הכישרון הצעיר הולך לבזבז עוד עונה במדים הצהובים או באמת להתקדם אל היעד.

 

עירוני נהריה

אחרי 13 שנים עקרות מפיינלפור, נהריה משנה גישה ובנתה קבוצה הנשענת על זרים מוכרים שהוכיחו עצמם בליגה לצד ישראלים רעבים שיש להם הרבה מה להוכיח ועם דני פרנקו על הקווים. הנוסחה עבדה מצויין בגביע ויינר ובהחלט יש תקווה לסגולים מהגעתון.

תחזית אופטימית: הכל עובד כמו שעון. שגב, קולשוב ושולמן שלא שרדו בקבוצות שלהם מתפוצצים על המגרש ומוכיחים שלא נס ליחם, הזרים מוכרים ויעילים כל הדרך לפיינלפור וגמר גביע המדינה.

תחזית פסימית: שגב וקולשוב מצדיקים את העובדה שלא נלחמו עליהם, הזרים שבעים והרגליים כבר לא מה שהיו ופרנקו מסיים עוד עונה קשה בה הקבוצה נלחמת על הירידה.

שימו לב ל: איגור קולשוב – אחרי שלא התאקלם בשתי קבוצות, העונה הזו, קולשוב חייב להפוך לשחקן נבחרת לגיטמי או שילך לאיבוד כמו רבים לפניו.

 

הפועל ת״א

האדומים עורכים שדרוגים בתחילת העונה ונראים מוכנים לליגה. הישראלים שלה מחוברים ל-DNA של הקבוצה ואריאל בית הלחמי ידע לחבר הכל ליחידה לוחמת. הרבה תלוי באיכות הזרים.

תחזית אופטימית: חואקין שוכמן לוקח את האדומים כל הדרך לפיינלפור, תומר גינת הופך לישראלי הטוב בליגה והזרים של הפועל סוף סוף עושים את העבודה, ניצחון גדול בדרבי ופיינלפור חותמים עונה חלומית.

תחזית פסימית: קללת הזרים לא עוזבת את דרייב אין, רכבת הזרים לא עוצרת, הקהל ממשיך לקבל קנסות, שוכמן ובית הלחמי מתגעגעים לגלבוע והאדומים שוב לא מגיעים לפיינלפור.

שימו לב ל: חואקין שוכמן – שנה ראשונה בלי אמא… אחרי שהיה רגיל לחממה של גלבוע, שוכמן הולך לקבוצה עם הרבה לחץ ושאיפות.