דאנק

תחזית דאנק 2019/20 – חלק ב':רבע גמר עם אופציה לפיינלפור ביום טוב.

מאת: אילון סלוס

נס ציונה מול אילת – האם יגיעו לפיינל פור? (צילום: מנהלת הליגה)

אתר דאנק ידוע בחוש בנבואי המפותח שלו, ומכה גלים ברחבי עולם הכדורסל. בכל שנה מחכים אלפי קוראינו לתחזית המדעית שלנו. שבוע לפתיחת העונה מגישים לכם בזאת על מגש הכסף, תחזית דאנק 2019/20. חלק ב':רבע גמר עם אופציה לפיינלפור ביום טוב.

עירוני נס ציונה

שלושה ישראלים מנוסים בדמות טל דן, גולן גוט, ורביב לימונד לצד זרים יעילים מבטיחים עונה שקטה עם פוטנציאל להפוך לכבשה השחורה של הליגה. הקבוצה נראית חדורת מוטיבאציה ובהחלט ביום טוב רואים את הפיינלפור.

תחזית אופטימית: לראשונה בהיסטוריה נס ציונה מגיעה לפיינלפור אחרי שרביב לימונד מדיח במו ידיו את הפועל ת"א ברבע גמר הפלייאוף.

תחזית פסימית: נס ציונה ממשיכה רק להבטיח ולא לקיים ונלחמת שוב על הירידה.

שימו לב ל: גולן גוט – אחרי שעשה גרף התקדמות מרשים בכל הפרמטרים, זו העונה בה גולן גוט צריך לסיים עם חוזה אצל אחת הגדולות.

 

מכבי ראשל"צ

ראשל"צ הקפידו לשמור על השלד שהוביל אותה בעונה שעברה עם שדרוגים. הכתומים מעיר היין רוצים לחזור לפיינלפור. עושה רושם שהחבורה של גודס נראית שבעה ועייפה והעסק לא מתחבר. הפוטנמיאל קיים ולגודס הפתרון איך לתרגם את זה להישגים.

תחזית אופטימית: דריל מונרו השריד היחיד מהאליפות ההיסטורית משחזר את אותה יכולת ומוביל את ראשל"צ לפיינלפור בפעם התשיעית.

תחזית פסימית: דריל מונרו כבר לא מה שהיה פעם, סויינג השאיר את היכולת בנגב, והקבוצה נראית כמתאימה לשחק בבית אבות מאשר בליגת ויינר.

שימו לב ל: נועם דברת – אחד הכישרונות הגדולים שצמח פה, וצריך לראות האם ראשל"צ שמתמחה בקידום ישראלים תעשה את העבודה הנדרשת.

 

הפועל חולון

הסגולים בנו קבוצה לא מאוזנת עם עומס בעמדות 3-4 ומחזור ברכז טבעי וסנטר לגיטימי. בהנחה שדרוקר יעשה התאמות נדרשות לחולון יש בסיס טוב והרבה ניסיון בדמות אוחיון את פניני. עובדה שכל הזרים שלה חדשים דורשת סבלנות וזמן.

תחזית אופטימית: פניני ואוחיון עם 5 אליפויות ו-18 גביעי מדינה מובילים את חולון כל הדרך לפיינלפור, הזרים מסתגלים לליגה בצורה איטית אך פתוחה והסגולים מגיעים לשיא בדיוק בזמן.

תחזית פסימית: אין רכז טבעי והקבוצה נראית מבולבלת וחסרת כיוון, פניני ואוחיון נפצעים ודרוקר מפוטר מה שלא עוזר לקבוצה שמסיימת את תפקידה כבר באמצע העונה.

שימו לב ל: יוגב אוחיון – האם זה סוף הקריירה או שכוחו עוד במותניו. אוחיון מגיעה לקבוצה עם שאיפות גדולות ויצטרך להוכיח הרבה מאוד.

 

הפועל אילת

חברה ותיקה בפיינלפור עד לפני שלוש עונות ומאז רושמת שנים עקרות. השלד הישראלי נשאר ואליו הצטרפו זרים מסקרנים והכל תלוי אם יהפכו לבריינט ובריימו הבאים.

תחזית אופטימית: אילת חוזרת למקום הטבעי שלה ברביעייה האחרונה, הזרים מקבלים את השקט של הדרום ומתפוצצים ביחד עם מנקו, שולדבראנד ובן שימול.

תחזית פסימית: הזרים מתגלים כפלופ גדול, הישראלים מראים בינוניות גדולה והתוצאה מאבק על הירידה במקומות שאיחלת לא רגילה בהם.

שימו לב ל: אריק תומפסון – הסנטר בוגר מכללת פאסיפיק יכול להפוך לשחקן בכיר בליגות האירופאיות, יעיל משני צידי המגרש.