דאנק

מסכמים מחזור – מחזור 4

מאת: אילון סלוס

הקו האחורי מנצח עבור האלופה, טובים השניים, ומהי נקודת הג' השבועית. מסכמים מחזור 4

סקוטי ווילבקין מוביל את מכבי ת"א לניצחון בסופר קלאסיקו (צילום: עודד קרני / מנהלת הליגה)

הקו האחורי מנצח

הפועל ירושלים היא אחת הקבוצות היחידות שיכולות להתמודד בצבע עם צמד מפלצתי בדמות בלאק את האנטר. לאור זאת, האלופה במשחק יעיל וחכם הבליטה את הקו האחורי וניצחה דרכו. ווילבקין עם ערב גדול של 26 נק' 6/7 ל-3, ןמדד 34 ואיתו טיילר דורסי 15 נק', ונייט וולטרס הובילו את האלופה לניצחון משכנע.

טובים השניים

נתון חשוב עולה ממחזור 4 ובאופן כללי בניסיון לפצח את המתכון להצלחה בקבוצות בדרג הביניים בליגה. כדי להצליח ולהפוך מקבוצת תחתית לקבוצה עם יומרות לפלייאוף נדרשים לשני שחקנים דומיננטיים ואיתם שחקנים נטולי אגו שמוכנים להקריב למען הקבוצה. גלבוע/גליל דוגלת בזה שנים רבות ובזכות זה היא שורדת. השנה מציגים החברים מהגלבוע צמד קטלני שמוביל את הליגה בנקודות ואת גלבוע/גליל לעוד עונה מופלאה, ג'אמר גאלי וג'סטין טילמן. בניצחון מול אשדוד מעבר לסל הניצחון של גאלי הוא הוסיף 26 נק', 5 ריבאונדים ומדד 34, טילמן עם דאבל-דאבל של 22 נק' ו-23 ריבאונדים ומדד 34. עוד צמדים שהובילו לניצחון במחזור: ג'רל מקניל עם 27 נק', 8 ריבאונדים ומדד 32 ודומיניק וווטרס עם 22 נק', 6 אסיסטים ומדד 27 הובילו את נהריה לניצחון על הפועל ת"א, קווין דבנפורט עם 20 נק', 13 ריבאונדים ומדד 36 וג'ארד טרל עם 25 נק' הובילו את אילת לניצחון על מכבי חיפה.

נקודת הג'

אנקדוטה לסיום, זה היה כנראה המחזור של שחקני הג': ג'רל מקניל בערב ענק מוביל את נהריה לניצחון על הפועל ת"א, ג'ונתן וויליאמס וג'ונתן סווינג מובילים את ראשל"צ לניצחון חשוב על הפועל חולון, ג'אמר גאלי מגלבוע/גליל עם שלשה מנצחת ומשחק גדול מול אשדוד וג'ארד טרל מאילת.

נבחרי המחזור

שחקן המחזור: סקוטי ווילבקין (מכבי ת"א)

חמישיית המחזור: סקוטי ווילבקין (מכבי ת"א), ג'רל מקניל (הפועל נהריה), ספנסר וייס (הפועל ב"ש), ג'ונתן וויליאמס (מכבי ראשל"צ), ג'אמר גאלי (הפועל גלבוע/גליל)