דאנק

רשמים מגביע ויינר

מאת: אילון סלוס

כספי וחברים (צילום: מנהלת הליגה)

שמינית ורבע גמר גביע ויינר הגיעו לסיומם וזה בהחלט זמן טוב לבחון את מצב הקבוצות בליגת ויינר.

שתיים מעל כולם

אזהרת מסע : העונה הזו הולכת להחזיר אותנו הרבה שנים אחורה, שנים בהם מכבי ת"א טאטאה קבוצות בזו אחר זו. מכבי ת"א בנתה קבוצה שגדולה על הליגה הזו. רשימת זרים בלתי נגמרת. קו קדמי של טאריק בלאק  ואותלו האנטר שמעט קבוצות בליגה יוכלו להתמודד איתו. עומרי כספי שהיה  ספק לגבי יכולתו הציג בדרבי משחק מרשים עם הרבה אינטליגנציה ויכולת אישית גבוהה. ההגנה של מכבי רצחנית והקו האחרוי אף הוא קטלני עם דיברתולמאו, ווילבקין , ברייאנט וולטרס. וזה עוד במצב בו ישבו על אזרחי 4 זרים.

גם הפועל ירושלים ברמה מעל הליגה. ג'ייקובן בראון ותמיר בלאט ינווטו חבורה מוכשרת עם פלדין, נמרוד לוי ולוקט כשהצבע נראה מבטיח במיוחד עם סולימאן בריימו , קופשאס ועידן זלמנסון. אבל כפי הנראה זה יספיק לנפק גמר ועמידה בכבוד מול מכבי ת"א.

 

השואפות לפיינל-פור

עירוני נהריה הבינה את הפטנט הכי פשוט בליגת העל והחתימה זרים ומתאזרחים מוכרים שכבר שיחקו פה והוכיחו את עצמם: טוני גפני, ג'רל מקניל, טראוויס ווריק וג'ף אדריאן, השיטה הזו מוכיחה את עצמה ויחד עם איתי שגב ואיגור קולשוב היא מכוונת לפלייאוף.

הפועל ת"א , נראית כמי שתאיים על הפיינלפור, שוכמן וגינת ביחד עם חבורת זרים סבירה ומטה שחייבת שדרוג מיידי (מתי הפועל ת"א סוף סוף יפגעו בזרים?). בעיה נוספת היא ישראלים על הספסל דרג ב'.

הפועל חולון מציגה קבוצה מאוד לא מאוזנת עם עומס פוורדים לעומת מחסור בגארדים בעלי בית ומשמעותיים וסנטרים לגיטמיים.

נס ציונה עד כה מסתמנת כהפתעה נעימה. רביב לימונד רעב מתמיד יחד עם גוט וטל דן וקוק שנשארו מהעונה שעברה, וזרים יעילים תוכל להיות הכבשה השחורה של הליגה.

 

בסימן שאלה

הפועל אילת שמרה על מנקו ובן שימול. אריק תומפסון , ג'ארד טרל , לארי גורדון ודבנפורט לא הרשימו עד כה ואילת תלויה, כמו בעונה שעברה באיכות הזרים שלה.

מכבי ראשל"צ, הסגל נראה מרשים. בלייזר, מונרו , המליטון וטישמן שהובילו אותה עד לגמר בעונה שעברה עם תוספת של סווינג, סאדלר וויליאמס אמורים להביא אותה רחוק. עד כה הקבוצה חסרה את הרעב והתשוקה מהעונה שעברה.

יאבקו על הירידה

הפועל ב"ש עם שני זרים מרשימים סטיב זאק וטי.ג'יי ויליאמס. השאר בסימן שאלה גדול וקבוצה שספנסר וייס הוא הישראלי הבכיר שלה גורלה יהיה כנראה להיאבק על הירידה.

הפועל גלבוע/גליל עם עוד עונת הישרדות לא נראית טוב עד כה. יפתח זיו מוביל את הקבוצה, אבל השאר הם ישראלים צעירים חסרי ניסיון וחבורת זרים שלא מזכירים את פארגו, ליידי, בראון ושאר הטובין שנחתו בגלבוע בעבר.

מכבי חיפה מתגלה כקבוצה שבאה לסיבוב של עונה אחת ובכלל לא רוצה להיות כאן. אולי שובו של גרגורי וארגס יפיח רוח חיים בקבוצה

ליאור אליהו עם קריירה חדשה באשדוד יגלה מהר מאוד שהחיים בתחתית לא פשוטים. החבורה של בראד גרינברג תצטרך מעשה פלאים כדי להיאבק על משהו מעבר להישרדות בליגה

 

אבדיה לאן?

מעל כל הליגה הזו עומד לו השחקן הישראלי שלכבודו התכנסנו. רגע מכונן אחד בדרבי הבהיר את מעמד השחקן הצעיר. מצד אחד דני אבדיה, מסתובב חסר אונים על המגרש כשהוא לגמרי לא בתוך המשחק ולמעט קטיפת ריבאונדים באין מפריע ושלשה מקרית לא תרם למשחק שלא לומר הזיק, לוקח זריקה שלא קשורה לכלום. מצד שני ים מדר לוקח את הכדור, לא רואה ממטר, ולוקח את הכדור עד לסל.

אם אבדיה חפץ חיים מקומו לא במכבי ת"א ובטח לא בעמדה לא ברורה שנעה בציר 4. כדי להתקדם הוא חייב לא רק לקבל דקות , אלא להיות שחקן מוביל שההתקפה עוברת דרכו והוא לא ברירת מחדל.