דאנק

חצי גמר: ישראל – צרפת 70-81

דני אבדיה בפעולה (צילום: עודד קרני / איגוד הכדורסל)

מאת: אילון סלוס

רוץ דני רוץ

בגיל של דני אבדיה שחקנים כבר הובילו קבוצה בליגת העל או לפחות היו פקטור משמעותי: מיקי ברקוביץ במכבי ת"א, עומרי כספי בגליל עליון,  גיא גודס בהפועל חיפה, מאיר טפירו בהפועל ת"א, דורון ג'מצי במכבי ר"ג, ליאור אליהו בגליל עליון, יוגב אוחיון בגליל עליון, עודד קטש במכבי ר"ג ועוד רבים וטובים. דני אבדיה לא יתקדם סנטימטר אם יישאר במדים הצהובים. אין תחליף, בעיקר בגיל שלו, לדקות משחק. גם באירופה, גם ב-NBA ואפילו בישראל. במכבי ת"א זה כנראה לא יקרה (ע"ע עמרי כספי) ולכן הצעד הכי חשוב בקריירה שלו צריכה לצאת ממכבי ת"א, אם חפץ חיים הוא. האפשרויות רבות מגלבוע/גליל בואך נהריה או אילת ועד אירופה.

אבדיה התקדם באליפות במשך חודש יותר מאשר במשך עונה שלמה במדים הצהובים. במבחינת הבנת המשחק, עבודה בהגנה, והיכולת להוביל קבוצה.במשחק מול צרפת העמיד שורה סטטיסטית חלומית: 26 נק', 11 ריב', 5 חסימות ומדד 34. אבדיה מדורג 7 בנקודות (17.7), 3 בריבאונדים (8.8), 5 באסיסטים (5.5), ו-2 במדד היעילות (21.8).

השינוי שניצח הסטטיסטיקה קצת משקרת

7 דקות לסיום הלוח הורה 57-57. חילופי דברים בין אבדיה לבית הלחמי ולאחריו עלו לפרקט חנוכי ואבדיה שהצטרפו לרז אדם, אלבר וים מדר. החמישייה הזו רצה 0-11. חנוכי, אלבר ואדם שעלו מהספסל עשו את השינוי המתבקש, הובילו את ישראל במדד פלוס/מינוס, והעלו על נס את העומק הגדול של הנבחרת הזו. רז אדם עם מדד פלוס מינוס של 21. כלומר כשהיה על המגרש ניצחנו ב-21 בלעדיו הפסדנו ב-10. עידן אלבר עם 20 נק', 6 ריב' ומדד 24.

ישראל ניצחה באחוזי קליעה (בעיקר מהקו 60%-83%), הפסידה בריבאונדים 31-42, ניצחה באסיסטים 11-16 בשאר הפרמטרים לא היו הבדלים משמעותיים.

ועכשיו ספרד…

לפני שבוע בדיוק סרביה ניצחו את ישראל. והיום ישראל מתמודדת בגמר וסרביה על מקומות 15-16. נפלאות הן דרכי עולם. סרגיי מרטינס בתפקיד דני אבדיה, קרלוס אלוסן בתפקיד ים מדר, ומיגל גונזאלס בתפקיד רז אדם. שתי הנבחרות דומות מאוד מבחינת המצ'אפים, צוות אימון מנוסה, שיטת משחק, דרך ומסורת. ולכן מה שינצח זה הלב, האמונה. תנצח מי שתשתחרר ראשונה מגודל המעמד ולכן הקהל והדחיפה הם פקטור משמעותי. בהצלחה !