דאנק

העתודה לאן – תובנות בעקבות טורניר ההכנה

צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

מאת: אילון סלוס

הטריו כבר כאן

הנבחרת נשענת על טריו יציב וחזק של שלושת שחקני ליגת העל: דני אבדיה (מכבי ת"א , 10 דק' ממוצע למשחק בליגת העל בעונה שעברה), ים מדר (הפועל ת"א, 10 דק ממוצע למשחק) ויאיר קרביץ (הפועל ב"ש, 5 דק' ממוצע למשחק). בטורניר ההכנה הובילו אותה השלישייה לזכייה מרשימה. ועם יותם חנוכי, שיהיה לנו בריא, השלד ברמה גבוהה מאוד ובהחלט יכול להשאיר את הגביע בתל אביב.

אקס פקטורים מגיעים מכפר סבא

אבל אליפות אירופה מנצחים עם אקס-פקטורים. מי שמסתמנים שיכנסו למשבצת הם בוגרי העונה החולפת של הפועל כפ"ס שירדה ליגה אבל קידמה שחקנים ישראלים צעירים ובתוכם עידן אלבר ותומר פורת שהגיעו מהנוער של מכבי ת"א ונתנו בטורניר הכנה בדיוק את האקס פקטור הנדרש. גם תומר לוינסון אחת ההבטחות הגדולות של הכדורסל הישראלי עשוי להוות הפתעה באליפות.

מפתח סטטיסטי

לפי טורניר ההכנה, הנבחרת תנצח אם תקלע באחוזים גבוהים מהיריבה ל-2: בהפסד מול ליטא הנבחרת קלעה רק 56% מול 63% של ליטא, ואילו בניצחונות הנבחרת קלעה קלעו באחוזים גבוהים יותר מהיריבה ( 46%-47% מול קרואטיה ו-51%-61% מול ספרד).

גם הנקודות ממתפרצות היוו נקודת מפתח: בהפסד מול ליטא הפסדנו 13-23 ואילו בניצחונות קלענו יותר נקודות ממתפרצות (מול קרואטיה ניצחנו 9-14סד מול ליטא הפסדנו 13-23 ואילו בנצחונות מול קרואטיה ה ל-2 ת הפתעה באליפות. מכבי תב. ומול ספרד 15-20.)