דאנק

פלייאוף על האש – סיכום משחק מספר 2 ברבע גמר הפלייאוף

תודה לנס ציונה, על שתי קבוצות במומנטום שונה, גולן גוט אדריכל הניצחון ואלישי כדיר שעוד כאן, ולאן נעלמו הזרים של הפועל?

מאת: אילון סלוס

גולן גוט אדריכל הניצחון (צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה)

1. ותודה לנס ציונה

נס ציונה הצליחה למנוע ברגע האחרון הישג היסטורי שלילי שבו ארבעת הסדרות מגיעות למצב של 0-2, אחרי שניצחה את אילת והביאה את הסדרה למצב של 1-1. בניגוד למשחק הקודם, שהיה שייך לישראלים של אילת הפעם איש המשחק היה הישראלי של נס ציונה, גולן גוט שסיים עם 16 נקודות, שלשה גדולה ב"מאני טיים" , 7/7 מהקו.

ועוד מילה לישראלי נוסף, אלישי כדיר שמדורג שני מבין השחקנים הפעילים בטבלת מלך סלי הפלייאוף אי פעם עם 592 נקודות ב-62 משחקים. הפורוורד/סנטר הוותיק ניצח לפחות סדרת פלייאוף אחת עם כל חמש הקבוצות האחרונות בהן שיחק עונה מלאה: עירוני נס ציונה, הפועל גלבוע/גליל (עימה גם זכה באליפות), הפועל ירושלים, הפועל אילת ומכבי ראשל"צ. ב-15 דקות שהיה על המגרש נס ציונה ניצחו בהפרש 16 ובלעדיו הפסידו על 5.

2. זו שלנו זו גם כן

שתי קבוצות עם אסטרטגיה שונה הגיעו למפגש רבע הגמר. הפועל חולון שפתחה את העונה בסערה וסיימה אותו במקום השלישי כשלפרקים אף הובילה את הטבלה. אבל חניכיו של דן שמיר מגיעים לישורת האחרונה חבולים ופצועים ובלי גרם של מומנטום, כשרשימת הפצועים לא נגמרת: גיא פניני, טי.ג'יי קליין, סקוטי הופסון ושון ג'ונס. מנגד ראשון לציון מגיעה לישורת האחרונה בכושר הכי טוב שלה העונה, עם חילופים נכונים כשדריל מונרו מגיע בדיוק למשבצת הנכונה. ההיסטוריה מלמדת ששינוי נכון של שחקן בדרך כלל מביא אליפות. ועוד מילה על איגור קולשוב שפתח את העונה בראשון לציון ועבר בואך לחולון. קולשוב ירד בחולון בדקות משחק, בממוצע נקודות למשחק (11.5 בראשל"צ לעומת 7.4 בחולון) ובמדד המשוקלל (12.5 לעומת 7.6).

3. ירושלים המאוזנת

העומק הוא היתרון הגדול ביותר של הפועל ירושלים. מעבר לכך המוטיב הנוסף, הוא האיזון. שימו לב במשחק מול ב"ש קלעו 6 שחקנים 10-14 נקודות (אמארה, בלאט, טימור, פלדין, אואנס ותומאס). ועוד 3 שחקנים 6-8 נקודות (אליהו, באטלר וגריפין). גם במשחק הראשון קלעו 7 שחקנים 6-9 נקודות, ורק שניים דו ספרתי (טימור ופלדין)

4. איפה הזרים של הפועל

אחד הדברים שבלטו בדרבי הוא העלמותם וחוסר תרומתם של הזרים של הפועל ת"א. הזרים סיימו עם 16 נקודות בלבד, לעומת 56 של הישראלים, ומדד משוקלל 7 (!) לעומת 57 של הישראלים.

 

 

תגובה חדשה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *