דאנק

נבחרי העונה הסדירה

חמישיית העונה (צילום מתוך מנהלת הליגה)

אנשי קהילת הכדורסל, המורכבים מעיתונאים, אוהדים של כל קבוצות הליגה ואנשי כדורסל, בחרו השבוע את מצטייני העונה שלהם. כשברוב הקטגוריות הבחירות היו חד משמעיות.

שחקן העונה: קורי וולדן (הפועל חולון)

קורי וולדן, האיש של דן שמיר על הפרקט והמנהיג של חולון, מספק עונה טובה עבור הסגולים ובהחלט השחקן הכי טוב העונה בליגה. וולדן מנפק 18.7 נק' למשחק (2 בליגה) עם 41.7% ל-3 (10 בליגה), 5.1 אסיסטים (3 בליגה) ו-3.7 ריבאונדים ומדד משוקלל של 23 (שני בליגה).

שחקן נוסף שזכה לקולות הוא ג'יימס פלדין מהפועל ירושלים שעם השקט והיכולת הגבוהה שלו מוביל את ירושלים למחוזות יפים. פלדין עם 16.8 נק', 3.3 ריב' ו-3.7 אס' למשחק.

שחקן העונה הישראלי: תומר גינת (הפועל ת"א)

את ה"דוז פואה" מקבל תומר גינת מהפועל ת"א. גינת הוביל את האדומים לפלייאוף. מציג את המספרים הגבוהים ביותר בקריירה שלו בכל פרמטר. גינת הוא הישראלי היחיד ברשימת 20 מובילי מדד היעילות בליגה (מקום 4), מלך הסלים הישראלי (14 נק' למשחק) ו-2 במלך הריבאונדים הישראלי (7.1 ריב') למשחק. עוד נתון מעניין גינת מדורג 15 בליגה בחטיפות (1.6 למשחק).

שחקנים נוספים שקיבלו קולות: אבי בן שימול מהפועל אילת, מלך האסיסטים של הליגה שמראה העונה שלא נס ליחו ומוביל את הכרישים לעונה טובה וטל דן מעירוני נס ציונה, הבלתי נגמר מעירוני נס ציונה.

המשותף לשלושת השחקנים שהם נמצאים בשורה השנייה עם תחושת פספוס מסוימת ואולי העונה הזו תעלה אותם מדרגה ויעברו משחקני ליגה לגיטימיים לשחקני נבחרת מובילים.

חמישיית הסיבוב:

קורי וולדן (הפועל חולון), ג’ון דיברתולומיאו (מכבי ת"א), טל דן (עירוני נס ציונה), תומר גינת (הפועל ת"א), וג'יימס פלדין (הפועל ירושלים)

שחקנים נוספים שקיבלו קולות והיו על סף החמישייה: אלייז'ה בראיינט (הפועל אילת), אבי בן שימול (הפועל אילת) וטאריק בלאק (מכבי ת"א).

תגלית העונה: ים מדר (הפועל ת"א)

הילד בן ה-18 מהפועל ת"א קיבל את ההזדמנות שלו העונה ולקח אותה בשתי ידיים. מדר מקבל 9.7 דקות למשחק וקולע 2.7 למשחק. משחק השיא שלו העונה היה נגד מכבי אשדוד כשהוא מסיים עם 10 נק' , 5 רעב', 4 אס' ו-2 חטיפות.

שחקנים נוספים שזכו לקולות: עמית גרשון מהפועל באר שבע/בני שמעון וניב משגב מנהריה.

שחקן ההגנה: טיישון תומאס (הפועל ירושלים)

טיישון תומאס העוגן ההגנתי של הפועל ירושלים. תומאס עם 5.1 ריבאונדים בהגנה ו-7.5 בסך הכל (7 בליגה). מוסיף 1.4 חסימות (4 בליגה).

שחקנים נוספים שקיבלו קולות: יובל זוסמן (מכבי ת"א), ג’ון דיברתולומיאו (מכבי ת"א) וחואקין שוכמן (גלבוע/גליל)

מאמן העונה: שרון דרוקר (הפועל אילת)

שרון דרוקר, הבחירה הכי ברורה של אנשי קהילת הכדורסל, שלקח את הפועל אילת שכמעט בכל סיטואציה אחרת היתה מתפרקת, הרים את הקבוצה שחוותה לא מעט משברים העונה. פגע היטב וניצל את המקסימום מהזרים, החזיר את אבי בן שימול לקדמת הבמה וקידם גם את יונתן שולדנבראד ופרנקי בורדיון.

מאמנים נוספים שקיבלו קולות: דן שמיר (הפועל חולון) ונדב זילברשטיין (עירוני נס ציונה)

השחקן השישי : סולימאן בריימו (הפועל אילת)

הסנטר המחליף של הפועל אילת עלה בכל פעם למגרש ונתן את האקסטרות לכרישים. בריימו עם 15.5 נק' למשחק, 19.3 במדד המשוקלל (5 בליגה) והנתון המפתיע 43.9% ל-3 (7 בליגה)

שחקנים נוספים שקיבלו קולות: ג’ון דיברתולומיאו (מכבי ת"א), מייקל רול (מכבי ת"א)