דאנק

הפועל מול הים אילת (4) – עירוני נס ציונה (5)

שרון דרוקר ואבי בן שימול מול נדב זילברשטיין וטל דן (צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה)

מאת: אילון סלוס

משחק מס' 1, בגין: שבת, 25.5, 18:00, PLUS5

משחק מס' 2, לב המושבה: שלישי, 28.5, 20:00, STARS5

משחק מס' 3, בגין: שבת, 1.6, 18:00, SPORT5

משחק מס' 4*, לב המושבה: יום שני, 3.6, 19:00

משחק מס' 5*, בגין: יום רביעי, 5.6

 

הפועל מול הים אילת

הכרישים שהגיעו פעמיים לגמר אליפות המדינה (97/98, 14/16) ועוד 6 פעמים לחצי הגמר והיתה בפלייאוף בשבע השנים האחרונות , מגיעים לרבע גמר הפלייאוף עם יתרון ביתיות ורצף מרשים של שמונה ניצחונות, אחרי עונה רוויות דרמות ומשברים, כך שמדובר בהישג בפני עצמו. חניכיו של שרון דרוקר יכולים ביום טוב לנצח כל קבוצה. אילת בולטת ביכולת הקבוצתית שלה והפרגון בין השחקנים כפי שבא לידי ביטוי בעובדה שהיא הקבוצה עם ההגנה השנייה בטיבה בליגה וראשונה באסיסיטים ובחטיפות.

ההיסטוריה עומדת לצד הפועל אילת שניצחה  14 מתוך 15 המשחקים האחרונים ומעולם לא הפסידה בבית לנס ציונה. בנוסף לכך, נס ציונה מעולם לא ניצחה משחק חוץ בפלייאוף העליון

שחקן מפתח: אלייז'ה בראיינט

שלושת הזרים של אילת: טוקוקו, ברימו ובראיינט היו עבור המפתח אילת לאורך העונה כולה כשכל אחד בתורו לוקח את הקבוצה על כתפיו, אבל דומה שאיש המפתח הוא אלייז'ה בראיינט שמנפק 17.6 נק' למשחק (רביעי בליגה), 5.7 ריבאונדים ומדד 19.4 (רביעי בליגה)

אקס פקטור: יונתן שולדבראנד 

מעבר לכך שקלע את השלשה שהורידה את הרצליה ליגה, שולדבראנד במשחקים האחרונים נראה כמי שהעלה הילוך ונמצא בכושר טוב לצד אמון גדול יותר מאריק שיבק. שולדבראנד קולע העונה 6.7 נק' ב-14.2 דקות משחק.

 

עירוני נס ציונה

עירוני נס ציונה אחת מההפתעות הנעימות של הליגה מגיעה לפלייאוף בכושר טוב ותנסה לגנוב את הביתיות. ארבעת הזרים הדומיננטיים: דקוואן קוק, גארי בראון, כריס דאו, טאליב זאנה לצד ישראלים מנוסים דוגמת אלישי כדיר וטל דן  יכולים בהחלט לעמוד במטרה.

 שחקן מפתח: גארי בראון

האיש שינווט את הספינה בכתום. דומה שהוא הברומטר של הקבוצה. מציג עונה טובה עם מאזן של 14.1 נק', 5 ריב' ו-5 אס'. בראון היה חלש בשני ההפסדים לאילת ומצויין במשחק הניצחון היחיד של נס ציונה על אילת.

אקס פקטור: גולן גוט 

גוט עשה השנה קפיצה משמעותית, עם שיאי קריירה עונתיים בכל פרמטר. ב-30 דקות הוא קולע 10.6 נק', 3.8 ריב', 2.3 אס' ומדד 9.4. שיפר העונה את היכולת ההתקפית וההגנתית שלו.

 

תחזית

הפועל אילת תנצל את יתרון הביתיות שלה ותנצח 2-3 כשכל קבוצה תשמור על יתרון הביתיות שלה.