דאנק

הסעודה של סלוס – מחזור 2

מנת פתיחה

גלבוע/גליל על שלל גלגוליה זכורה לטוב בזכות קידום ישראלים צעירים: מכספי, קוז'יקרו ואוחיון עד שגב, מנקו ושוכמן. בשנים האחרונות מסתמנת גלבוע/גליל כחממה גם לזרים שעוברים בתחנה בעמק בדרך לאירופה בואך NBA או לקבוצות ישראליות אחרות. מג'רמי פארגו עד אריק גריפין. השנה זרים "בוגרי גלבוע/גליל" פורחים בשדות זרים: אלכס יאנג שמפגין יציבות מרשימה ממשיך להוביל את עירוני נהריה והפעם מוביל אותה לניצחון חשוב 87-102 על הפועל ת"א עם 27 נק', 6/10 ל-3 , 6 ריבאונדים ומדד 22. גם סטו דאגלס בוגר גלבוע/גליל מסייע לחברו עם 12 נק' ו-5 ריבאונדים. ראשל"צ עם צמד בוגרי גלבוע/גליל ג'ייסון סיגרס (17 נק' ו-4 אסיסטים) ומרפי הולוואי (9 נק' ו-7 ריבאונדים) מובילים את הכתומים מראשל"צ, ודימיטריוס טרידוול מאילת עם דאבל-דאבל מרשים של 16 נק' ו-12 ריבאונדים, שיחק בקבוצה בליגה הלאומית. ויש עוד אחד… קורטני פלס שחוזר לגליל עליון בליגה השנייה וגם חולון פוגשת את ג'ראלד  רובינסון ממונאקו ששיחק אף הוא בלגבוע/גליל.

 

מנה עיקרית

השנה בליגת ויינר אנו נתקלים בתופעה בה קבוצות רבות עוברות לשחק "סמול בול" כלומר כשיטת משחק בהתקפה שבה אין שחקן מטרה בצבע, כלומר ללא סנטר טבעי, העמדות פחות חשובות וההתקפה מבוססת על קצב משחק מהיר, הרבה מסירות, חדירה מבחוץ וקליעה. גלבוע/גליל הצליחו לנצח את אשדוד במחזור הקודם, כאשר עברו לשחק סמול בול, השבוע הפועל ת"א בהרכב סמול בול חזרו למשחק מול נהריה וגם חולון שיחקו בהרכב סמול בול מול אילת ואכן כמאמר חז"ל אליה וקוץ בה… היריבה מנצלת את יתרון הגובה ובעיקר בהתקפה מגיעה להרבה מצבים של הזדמנות שנייה. אילת ניצחו את חולון בריבאונד 21-40 , 4-17 בריבאונד התקפה, ובהתאם 2-26 בנקודות מהזדמנות שנייה, ובסיום ניצחו 82-89.

 

מנת סיום

כחובבי הסטטיסטיקה אנו מחפשים עדיין את חביב דאנק. אחרי שני מחזורים אין בנמצא שחקנים עם מספרים אהובים עלינו מבחינת מדד היעילות. רק שני שחקנים בשני המחזורים האחרונים עברו את מדד היעילות של 25. אוסטין דיי מירושלים עם 19 נק' (4/5 ל-2, 2/2 ל-3, 5/5 מהקו) ומדד 26 וטיילר סטון מגלבוע/גליל עם דאבל-דאבל של 16 נק' ו-11 ריבאונדים, 4 אסיסטים ומדד 27

תגובה חדשה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *