דאנק

החמישייה של סלוס – מחזור 29

יניב גרין מקבל את גופיית הפועל ירושלים במשחק נגד בני הרצליה.

יניב גרין זוכה להוקרה בארנה ירושלים, צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה.

ירושלים של מעלה עם הישראלים

לראשונה מאז אמצע הסיבוב הראשון עומדת הפועל ירושלים על שלושה ניצחונות רצופים, על יריבות ממקומות 1-4: מכבי ת"א ובני הרצליה בבית והפועל חולון בחוץ.

חלוקת הדקות בין הישראלים לזרים היתה שווה, אבל התפוקה של הישראלים: הלפרין, אליהו, טימור והוואל היתה הרבה יותר גבוהה. 52 נקודות לעומת 32 של הזרים. 18 אסיסטים (אליהו-8, טימור-6,הלפרין-4) לישראלים לעומת 2 בלבד של הזרים(!), מדד 65 לעומת 25. במילים אחרות פיאניג'אני מתחיל להבין שאליפות הוא ייקח עם הישראלים.

אילת שוברת שיאים

הפועל אילת, ממשיכה לשבור שיאי רצף ניצחונות , העומד של שבעה ניצחונות מדובר על השוואת שיא הרצף השני הכי ארוך של אילת בליגת ווינר סל: שבעה בפברואר-אפריל 2014. שיא המועדון לניצחונות רצופים בליגה הבכירה עומד על שמונה בסיבוב הראשון של עונת 92/93

פריאיי הנרי עם ממוצע של כ-9 אסיסטים למשחק בשלושת המחזורים האחרונים. כשבשניים מהם הוא מסיים עם יותר אסיסטים (7 ו-10 בהתאמה) מאשר נקודות (4 ו-8 בהתאמה).

עידן חדש

עידן זלמנסון בעונת שיא בקריירה שלו (השישית…) מוביל את ראשל"צ בדרך לפלייאוף. זלמנסון עם 16 דק' ממוצע למשחק (לפני כן באף עונה לא שיחק מעל 7 דקות בממוצע),הוא קלע העונה 192 נק', בחמש השנים הקודמות שלו בליגת העל קלע ביחד 169 נק' בלבד. בהם קולע 6.9 נק' למשחק (באף עונה עד כה לא עבר 2.5 נק' למשחק), קלע שלשה ראשונה בקריירה, קוטף 3.5 ריבאונדים ומדד משוקלל 7 (באף עונה לא עבר 1.6).

טובים מהקו

מכבי חיפה מול חולון סיפקו משחק טוב מהקו. חיפה קלעו 79% וחולון 84%. למרבה ההפתעה, אחוזי ההצלחה העונה מהקו הם מהגבוהים בשנים האחרונות. ברוב העונות מספר בודד של קבוצות עברו 70% מהקו. השנה יותר ממחצית הקבוצות קלעו מעל 70%: מכבי ת"א מובילה עם 76.6%, אחריה חיפה (76.2%), חולון ואילת (73.8%). קבוצות נוספות מעל 70%: הפועל ירושלים, הפועל ת"א וקרית גת

מה מחכה לנו?

קרב על המקום הראשון בין אילת, חולון ומכבי ת"א

קרב אדיר על יתרון ביתיות בפלייאוף בין חמש קבוצות שפער של נקודה מפרידה ביניהן: ירושלים, הרצליה, חיפה, ראשל"צ ונהריה.

הפועל ת"א צריכה לנצח 2 משחקים יותר מנהריה או ראשל"צ או חיפה, אותה תפגוש במחזר האחרון