דאנק

החמישייה של סלוס – מחזור 22

תומר גינת במדי הפועל תל אביב.

תומר גינת. צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

גינת לי גינת לי גינת לי חביבה הברומטר באדום

דאבלדאבל של 23 נק' ו-12 ריבאונדים (מהם 5 בהתקפה), 9/13 מהשדה (69%), 2/2 מהקו, בלי איבודים ומדד 29. קבלו את תומר גינת בעונת בכורה בליגת העל מציג משחק שיא קריירה ומוביל את האדומים מת"א לניצחון על האדומים מירושלים. גינת זוכה בתואר החביב על דאנק: ה"ברומטר": בכל המשחקים בהם גינת קלע מעל 10 נקודות הפועל ת"א ניצחו, בכל המשחקים בהם קלע חד ספרתי האדומים הפסידו. מי שזכה בתואר הישראלי המצטיין בלאומית בעונת 2015/16, שיחק בנבירת העתודה בהחלט ראוי לסמן את היעד הבא: נבחרת ישראל.

כדורסל משחקים 40 דקות ובסוף ג'ייסון סיגרס מנצח

3 דקות לסיום המשחק בעין שרה, ג'ייסון סיגרס עמד על מאזן עגום של 1/4 ל-2, 0/2 ל-3, 7 איבודים, 4 עבירות ומדד שלילי של 11- (!). בית הלחמי יודע עם מי הוא הולך לקרב בדקות האחרונות וסיגרס ב-3 דקות קולע 7 נק', 1/1 ל-3, 4/4 מהקו, סחט 2 עבירות ומוליך את האדומים מהגלבוע לניצחון חוץ 72-73, כדי להמשיך במסורת המפגשים מול נהריה כשחמשת מפגשי הליגה האחרונים בין הקבוצות הסתיימו בניצחונות חוץ.

ג'ון אוהב את אילת

שג'ון דיברתלומאו ממכבי חיפה פוגש את אילת משהו טוב קורה לו. 2 מתוך 3 נתוני המדד הגבוהים שלו בקריירה היו מול אילת. דיבר ניפק במשחק שורה סטטיסטית מרשימה עם 12 נק', 6 ריבאונדים, סחט 5 עבירות, 7 אסיסטים, 7 חטיפות (שיא קריירה) ומדד 24. משחק שיא הקריירה שלו היה במשחק הקודם מול אילת כשהוא קולע 35 נק', 4-4 לשתיים, 6-10 לשלוש, 9-9 מהקו, 7 ריבאונדים, 5 חטיפות ומדד 45.

צמודים צמודים

לא זכורה עונה שבה מחצית מהמשחקים של מכבי ת"א מסתיימים בצורה צמודה (6 נקודות ומטה). לזכותם של הצהובים ייזקף שהם ניצחו ב-8 מתוך ה-11. 3 הפסדים היו לשתי הקבוצות היחידות שניצחו אותם פעמיים: גלבוע/גליל ובני הרצליה. מי שמוליך את הצהובים במחזורים האחרונים הוא קולטון אייברסון שרושם יציבות נדירה בליגת ויינר (מצרך נדיר השנה) ומסיים שלושה משחקים רצוף עם דו ספרתי בנקודות, מדד מעל 20, פעמייים דאבלדאבל ועוד כמעט אחד (9 ריבאונדים).

הדולפינים עפים

לראשונה העונה מכבי אשדוד מנצחת משחק שלישי רצוף. בשלושת המשחקים האחרנים ניצחו בפער דוספרתי. הברומטר של הדולפינים הוא פרסטון נואלס. בכל משחק ליגה בו קלע בדוספרתי הם ניצחו, והפסידו בכל משחק ליגה בו קלע פחות מ-10 נקודות.