דאנק

החמישייה של סלוס – מחזור 18

הצפייה אסורה

הצפייה במשחק בין שתי הקבוצות שנחשבות לטובות בארץ היה קשה לצפייה. כל קשר בין מה שנראה על הפרקט בארנה למה שהתכוון ג'יימס נייסמית אפילו לא היה מקרי. אוסף של שחקנים בלי מחויבות, בלי רוח, הכול מקרי ולמעט כמה מהלכים באדיבות רבי אמארה לא ראינו שום דבר שמצדיק את המונח כדורסל. שתי קבוצות ללא מנהל משחק בפועל, שרצות בסגנון ראן אנד בלאגן. ירושלים ברבע הראשון עם 0/4 ל-3, 4/13 מהשדה, 3 אסיסטים ו-10 נקודות, האורחים בצהוב חיקו אותם לא רע ברבע האחרון עם 14 נקודות ואחוזים של גבינה שוויצרית. ומילה אחרונה לפניני: "די מספיק אתה עוד מעט בן 40, השטיקים שלך חייבים לעבור מעולם. זה לא חינוכי, לא מוסרי וגובל בפתטיות"

 

קללת הזר החוזר

שניהם שיחקו בליגת העל בעונה שעברה, שניהם הגיעו לחולון, שניהם הובילו את הקבוצה להישגים מרשימים, שניהם קרעו את הרצועה בברך, עברו MRI בברך ושניהם גמרו את העונה. פול דייליני בתחילת העונה ובמשחק אמש מלך סלי הליגה, קאליף וואייט מהפועל חולון. לפיכך מי שצריך להישמר מכל משמר הוא עוד שחקן שעשה את הדרך כמוהם ומוביל את חולון, ג'ורדן טיילור. ואנחנו בדאנק לא רוצים לנחס , אלא להסיר בטקס את הקללה הרובצת…

ים

במגמת שיפור

הפועל אילת ניצחה 5 מ-6 משחקיה האחרונים, וארבעה ברצף. בכל הניצחונות קלעה 85 נקודות ומעלה. עם שיאי עונה של 96 נקודות בחוץ מול קריית גת ו-100 נקודות בבית מול גלבוע/גליל. בכל ארבעת המשחקים היא דייקה בלמעלה מ-60% מטווח השתיים.

 

צמודים צמודים

גלבוע/גליל עם משחק צמוד 10 מתוך 18. ב-6 מתוכם היא ניצחה וב-4 הפסידה. גלבוע/גליל הצליחה ל"נקום" בשתי קבוצות שהפסידו להן במשחק צמוד בסיבוב הראשון. מכבי ראשל"צ (הפסידה 73-75 וניצחו בסיבוב השני 92-93) והפועל ת"א (הפסידו 85-87 בסיבוב הראשון וניצחו במשחק במחזור הנוכחי 81-86). נתון מדהים נוסף גלבוע/גליל לא סיימו אף משחק בפער 6-14 נקודות. כלומר או משחק צמוד או פער גדול.

 

אור גדול !

בששת משחקיו הראשונים העונה בליגה לא קלע אור לאומי אף שלשה (0/3 במצטבר), אבל בשבעת המשחקים מאז הוא קלע לפחות שלשה אחת בכל ערב (10/16 במצטבר). לאומי במשחק מול קרית גת שוב פוגע בשלשה היחידה שלקח במשחק, באולם שבו שיחק בעונה  שעברה במדי אשקלון בליגה הלאומית.