דאנק

סיבוב ההופעות של הפועל חולון

ג'יימס בל ומייקל קוואלס.

ג'יימס בל ומייקל קוואלס. צילום: לילך וייס, מנהלת הליגה.

היה מאוד חם אתמול בהיכל בגן-נר מכמה סיבות:

  1. גלבוע/גליל קיבלה לפני כמה ימים 44 הפרש מנהריה בבית והיא הייתה חייבת להלחם ולשרוט כדי שלא יהיו זעזועים במערכת.
  2. חולון הלוהטת הגיעה עם 3 ניצחונות חוץ רצופים ורצתה להשיג את הרביעי לפני הקרב בגביע נגד באר-שבע.
  3. מתפעלי ההיכל החליטו משום מה להפעיל את המזגן על חימום.

כנראה שסיבה מספר 3, חיממה את שחקני חולון עוד יותר. האורחים בסגול שהביאו כ-200 אוהדים מהמרכז פתחו בטירוף שלשות של בל ו-וואייט וטסו ל-20-8.

בית-הלחמי הרגיש שהמשחק בורח והזעיק פסק-זמן. על אריק גריפין זה בהחלט השפיע ונק' שלו החזירו את המקומיים לתמונה. 23-21 בלבד לשמיר בסוף הרבע הראשון.

ברבע השני הפער האיכותי בא לידי ביטוי. קצב הריצה שיחק לידיים של חולון שהפגיזה שוב ושוב מחוץ לקשת עם בל, הרוש ו-וואייט.

מנגד, גלבוע נראתה נרפית מאוד בהגנה. בהתקפה, ניתן היה לראות לאורך כל המשחק כמה גלבוע/גליל מוגבלת. יחזקאל סקוורר, שהיה רכז מחליף לאורך כל הקריירה, מתופקד בלית ברירה כרכז הראשון. חואקין שוכמן הוא שחקן בינוני אחרי הכל, ונקודת האור היחידה היא הזרים: גריפין, קוואלס וסיגרס. שלושתם זרים של קבוצת אמצע טבלה ומעלה.

עד למחצית חולון שייטה ל- 53-37.

בחצי השני גלבוע/גליל עלתה בטירוף הגנתי. חולון שמרה על פער בטוח גם בזכות צ'וברוביץ' שהציג את משחקו הטוב העונה (10 נק' ו-3 ריב'). בסוף הרבע השלישי, המקומיים הצליחו קצת לסגור – 75-65 לחולון.

ברבע האחרון גליל/גלבוע הצליחה לחזור כבר למינוס 4 בזכות הרבה מלחמה, אבל נראה היה לאורך כל המשחק כאילו חולון משחקת בהילוך ראשון והמשחק בשליטה שלה לחלוטין. בסופו של דבר, אכן כך היה וג'יימס בל סגר את הסיפור מהקו 100-93 לחולון.

כמה נק' נוספות:

  1. ג'יימס בל הולך ומתגלה כאחד הזרים הטובים בליגה. הוא לא צריך את הכדור ביד כל הזמן כמו קאליף כדי לעשות את הנק' שלו. אתמול הוא הפגיז עם 29, 10 ריב' והגנה מהסרטים.
  2. קאליף וואייט במשחק לא גדול שכלל גם 6 איב', אבל עדיין סיים עם 31 נק' ב-36 דק' ואחוזים מעולים מהשדה. פשוט מדהים.
  3. מחר ג'ורדן טיילור יצטרף לאימוני הפועל חולון במקומו של פול דילייני שנפצע. חולון גם בלעדיו נראית מצויין אבל עדיין איבדה אתמול 25 כדורים. הוא צפוי להביא לה את הסדר במשחק ותוספת כוח להגנה של הקו האחורי. הובר וגוני ישלמו את המחיר בדק', וגם וואייט (משחק בקביעות מעל 36 דק' למשחק) יקבל קצת מנוחה.
  4. גלבוע/גליל מזכירה את הסיפור של קרית-גת בעונה שעברה. זרים טובים מאוד, ישראלים בינוניים ומטה. סביר להניח שזה יספיק להם להישארות בליגה.

עצוב לראות שכ"כ מעט אוהדים של גלבוע/גליל מגיעים למשחק. הקבוצה הזו מייצגת את הצפון בליגת-העל ומן הראוי שיעשו הכל כדי למלא את ההיכל גם במחיר של כניסה חופשית לתושבי הגליל.