דאנק

החמישייה של סלוס – מחזור 2

העונה של דור הביניים

יפתח זיו במדי מכבי אשדוד

יפתח זיו

כפי שכבר ציינו בכתבת פתיחת העונה של דאנק והסבנו תשומת ליבכם לשחקני דור הביניים, אנחנו מתחילים לראות איך התופעה והאמונה שלנו קורמת עור וגידים. שחקני דור הביניים שאחרי עידן כספי, אליהו ומקל נותנים לנו תקווה שיש דור המשך. בר טימור מוביל את הפועל ירושלים לניצחון עם 15 נק',100% ל-2, 100% מהעונשין ומדד 25, יפתח זיו סוחב את אשדוד כל הדרך לניצחון עם 25 נק', 5/7 ל-3 ומדד 27 , חואקין שוכמן מגלבוע/גליל רחוק ריבאונד מטריפל דאבל ומסיים עם 12 נק', 9 ריבאונדים ו-10 אסיסטים, כרם משעור מוביל את הרצליה לניצחון עם 15 נק', 8 ריבאונדים ומדד 19, ודניאל איידן בהפועל ת"א נותן תפוקה במאני טיים עם 2/2, 7 נק' ומדד 12 ,

 

הזרים הכי טובים – זרים שכבר שיחקו פה

מספר עונות שדאנק קובע שהזרים הכי טובים ויעילים הם זרים ששיחקו בליגת ווינר וגם העונה הנוכחית כבר מראה זאת, כפי שמשתקף מתמונת מצטייני המחזור: ג'רום דייסון מהפועל ירושלים ששיחק בחולון, אלאנדו טאקר מהפועל ת"א שיחק בקרית גת, קאליף וייאט ופול דייליני מחולון שיחקו בהפועל אילת וקרית גת (בהתאמה).

 

טוב לטאקר מול ראשון

אלאנדו טאקר אוהב לפגוש את ראשל"צ. במחזור הנוכחי מוביל את האדומים עם 30 נק' , 91% ל-2, 6 ריבאונדים, 4 חטיפות ומדד 37. בעונה שעברה עם מכבי קריית גת, קלע 24 נקודות (6-7 לשתיים, 3-8 לשלוש), -6 ריבאונדים וקליעת עונשין מנצחת בשנייה האחרונה, 88:89.

 

הפערים גדולים

תופעה מעניינת בקבוצות המנצחות במשחקי המחזור: 3-4 שחקנים מובילים עם מדד התרומה למשחק גבוה ו-3-4 שחקנים עם מדד נמוך. בהרצליה: 4 שחקנים: גרין, משעור, דניס ואדריאן מסיימים עם מדד תרומה למשחק בין 19-23, מצד שני 4 שחקנים אחרים: קנאסביץ, רובין, מעיין וג'קו מסיימים מדד נע בין 3- ל-4 בלבד. בהפועל ת"א טאקר, איידן ובנקס עם מדד דוספרתי וכל האחרים עם מדד חדספרתי, בחולון, דייליני, וייאט, יאנגר ואטקינס עם דו ספרתי והאחרים עם מדד 6 ומטה. בירושלים, טימור, הלפרין, ג'ונס ודייסון עם מדד 19-25 לעומת האחרים עם מדד 6 ומטה. במכבי ת"א: גאודולוק, פניני, ווימס ולנדסברג 15 מדד ומעלה, כל האחרים 8 ומטה, ובאשדוד: זיו, דניאל ויואינג 22-27 מדד, האחרים ביחד (!) מדד 24.

 

רבותי ההיסטוריה חוזרת

העונה האחרונה בה הפועל חולון פתחה את העונה במאזן 0:2 הייתה בעונת 08/09, אז הייתה האלופה המכהנת. בכל אחת מחמש השנים האחרונות היא ניצחה במחזור הראשון והפסידה במחזור השני. מי שתרם לכך רבות היה קאליף ווייאט שעומד על רצף של חמישה ניצחונות מול עירוני נהריה, 4 מהעונה שעברה עם אילת. בביקורו האחרון בעין שרה הוא קלע 18 נקודות, מסר 10 אסיסטים ושלח את אילת לפיינל פור על חשבון נהריה עם שלשת ניצחון שקבעה 85-86 במשחק ו-0:3 בסדרת רבע גמר הפלייאוף

+ עידן זלמנסון עם שלשה ראשונה בהיסטוריה.