דאנק

השלוש של סלוס – מחזור 31

הוציאו את המחשבונים הפלייאוף העליון

הקרב על המיקום בפלייאוף העליון צמוד ונזדקק למחשבון ושליטה בלוגרתימים, נוסחת פיבונצ'י ואולי פיתוגורס.

כדי לנטרל רעשים נצא מנקודת הנחה סבירה ש-4 מקומות סגורים. מקומות 1-3 בהם יהיו האלופה הפועל ירושלים, מכבי ת"א ומכבי חיפה. גם המקום השמיני רשום בטאבו על הפועל ת"א.

מה שנותר מאבק מרובע על מקומות 4-7.

עירוני נהריה (מקום 4, 48 נקודות): נותר לה בחוץ נגד ראשל"צ ובבית נגד אשדוד. תלויה בעצמה יש לה נקודה מעל יריבותיה. יש לה יתרון פנימי על אילת. ונמצאת בנחיתות מול הרצליה וראשל"צ. כדי לסיים רביעית מספיק לה ניצחון אחד נגד ראשל"צ במחזור הבא או נגד אשדוד בבית. סביר להניח שהיא תעמוד במטרה, תנצח את אשדוד שרוצה כבר ללכת לים ולכן תסיים רביעית.

פתאל אילת (מקום 5, 47 נקודות). נותר לה בחוץ נגד חיפה ובבית נגד הרצליה. לאילת יתרון פנימי על ראשל"צ ונמצאת בשוויון מול הרצליה. בהנחה שכבר לא נראית סבירהשהרצליה תנצח את קרית גת בבית. המשחק בינה לבין הרצליה יקבע את המיקום ביניהן. ניצחון של אילת על הרצליה במחזור האחרון ימקם אותה במקום החמישי.

בני הרצליה (מקום 6, 46 נקודות). נותר לה בבית נגד קרית גת ובחוץ נגד אילת. להרצליה יתרון פנימי על ראשל"צ ושוויון מול אילת. כפי שראינו הכל מתנקז למשחק שלה מול אילת במחזור האחרון.

ראשל"צ (מקום 7, 46 נקודות). נותר לה בבית נגד נהריה ובחוץ נגד קרית גת. נמצאת בנחיתות מול הרצליה ואילת. צריכה לנצח משחק אחד יותר מהרצליה כדי לעבור אותה.

לסיכום: המיקומים תלויים במשחק בין אילת להרצליה במחזור האחרון. ביכולת הנוכחית מסתמן שהניצחון יהיה של אילת, הדירוג: 5. אילת, 6. ראשל"צ, 7. הרצליה. והמשחקים: ירושלים – הפועל ת"א, מכבי ת"א – הרצליה, מכבי חיפה – ראשל"צ, נהריה אילת

במקרה שהרצליה תנצח ייתכן ויהיה בית משולש שלכולן 50 נקודות והדירוג יהיה: 5. הרצליה, 6. אילת, 7. ראשל"צ.

המצב המעניין ביותר יהיה במידה ונהריה תפסיד שני משחקים, ראשל"צ והרצליה ינצחו 2 משחקים ואיל ינצחו משחק אחד ואז לכל הארבעה יהיה 50 נקודות, ובמקרה כזה הדירוג יהיה: 4. הרצליה, 5. אילת, 6. ראשל"צ, 7. נהירה.

פינת ההיסטוריה : ושוב אתכם – דרבי האדומות

שתי הקבוצות תיפגשנה כנראה גם בפלייאוף.

87 מפגשים בין הקבוצות היו בעונה הרגילה. המאזן: 32:56 לת"א

העונה שלוש ניצחונות לירושלים: 79:81 בחוץ בסיבוב הראשון, 67:72 בבית בסיבוב השני, 93:93 לירושלים בחוץ.

 

הפועל ת"א ניצחה העונה את ירושלים בגביע ווינר סל (66:72), אבל בליגה היא עומדת על רצף של שבעה הפסדים לאלופה, כולל סוויפ 3:0 אשתקד ברבע הגמר