דאנק

השלוש של סלוס – מחזור 26

תורת הסיכויים – הקרב על יתרון ביתיות בפלייאוף

שבעה מחזורים לסיום העונה, בעוד מקומות 1-2 כמעט סגורים, בשעה שהאלופה, הפועל ירושלים תסיים ראשונה ומחזיקת הגביע מכבי ת"א תסיים שנייה, קרב עז ניטש על מקומות 3-7 בין מכבי חיפה (41 נק'), בני הרצליה, עירוני נהריה (40 נק'), מכבי ראשל"צ והפועל אילת (39 נק').

מכבי חיפה על הנייר יש לה לוח משחקים הכי נוח מבין החמישה ויתרון נקודה. עברה את מכבי ת"א וירושלים. תארח למפגש ישיר את נהריה, הרצליה ואילת. לחיפה יתרון מול נהריה (ניצחה פעמיים), ונמצאת הנחיתות מול ראשל"צ (הפסידה פעמיים). תורת הסיכויים: כנראה תישאר במקום השלישי.

בני הרצליה – צריכה להיפגש עם מכבי ת"א וחיפה. תארח את ראשל"צ (ניצחה אותה פעמיים) ותתארח בנהריה ואילת. על הנייר משחקים קשים. הכול יוכרע במאבקים הישירים בעיקר מול ראשל"צ וגם מול אילת ונהריה. תורת הסיכויים: תסיים במקום הרביעי

מכבי ראשל"צ – משחקים קשים מול שלושת המובילות. נמצאת בנחיתות מול אילת (הפסידה לה 3 פעמים), ויתרון מול נהריה (ניצחה פעמיים), צריכה לארח את הרצליה בבית (לאחר שהפסידה לה פעמיים). תורת הסיכויים: אחרי שסיימה את המשחקים באירופה תגיע מוכנה יותר לליגה. תסיים במקום החמישי.

עירוני נהריה – לוח משחקים קשה מאוד. צריכה לשחק מול שלושת הראשונות. נמצאת בנחיתות מול חיפה, ראשל"צ וצריכה לארח את הרצליה. היתרון שלה הוא מול אילת גם בנקודה וגם במקרה של שוויון (ניצחה פעמיים והפסידה פעם אחת). תורת הסיכויים: היתרון שלה מול אילת יקנה לה את המקום השישי.

הפועל אילת – נמצאת בפיגור נקודה מראשל"צ, הרצליה ונהריה. נמצאת בנחיתות מול נהריה ויתרון מול ראשל"צ. על הנייר לוח משחקים יחסית קל. תורת הסיכויים: איחרה מעט את הרכבת ותסיים במקום השביעי.

על פי תורת הסיכויים מסתמן רבע גמר פלייאוף לוהט: דרבי האדומות המושבעות: הפועל ירושלים – הפועל ת"א, שחזור חצי גמר ההיסטורי משנה שעברה: מכבי ת"א – הפועל אילת, קרב הפתעת העונה: מכבי חיפה – עירוני נהריה, בני הרצליה מכבי ראשל"צ

מכת בכורות – טייק 5

לא מעט שחקנים הגיעו השנה לליגת ויינר בקול תרועה, נתנו משחק בכורה מרשים, הובילו את קבוצתם לניצחון ומיד לאחר מכן נעלמו בתהומי הנשייה.

נס ציונה מתכבדת בשניים מהסוג הזה: סינסנדיאטה גיינס הגיע במחזור ה-16 נתן הופעה של 24 נק' , 7 ריבאונדים ומדד 30 כשהוא מוביל את נס ציונה לניצחון חוץ על חולון ומאז צניחה חופשית שהוא עובר את 20 הנק' ומדד 20 רק במחזור הנוכחי, גם מישל וואט פתח את משחק הבכורה שלו בנס ציונה ביד ימין עם 12 נק' ו-8 ריבאונדים ומאז רק נסיגה ביכולת שלו.

ג'ארד הומאן מאשדוד נתן משחק בכורה מרשים במחזור ה-22 בניצחון המרשים של אשדוד מול חיפה בבית עם 14 נק' , 7 ריבאונדים ומדד 19 ומאז 4 משחקים חלשים שהוא קולע 4 נק' ומדד 6 בממוצע.

נייט רובינסון במשחק הבכורה שלו הוביל את האדומים לניצחון ענק ותקוות חדשות כשהוא מסיים עם 25 נק' ומדד 27, כבר במשחק השני החלה ההתרסקות עם אחוזים של גבינה שוויצרית , 5 עבירות , 2 איבודים ומדד 3! גם במשחק השלישי לא נתן תפוקה מרשימה

ועכשיו נראה האם סקוטי ריינולדס מחולון ימשיך את ה"מסורת", כאשר נתן הופעה בכורה נהדרת בניצחון של חולון עם כמעט טריפל דאבל של 11 נק', 10 אסיסטים, 6 ריבאונדים ומדד 24.

פינת ההיסטוריה

106 מפגשים התקיימו בין הקבוצות בעונה הרגילה. המאזן: 9:98 לת"א (0:55 בבית!)

שימו לב שמכבי חיפה מעולם לא גברה על מכבי ת"א במשחק חוץ בעונה הרגילה והמאזן שלה מול הצהובים עומד על 55:0! ניצחון החוץ היחיד אי פעם של הירוקים על מכבי ת"א, 82-84 לאחר הארכה ב– 2014, היה גם הוא ניצחון שכולו הפסד, כיוון שמדובר היה בגומלין של גמר הפלייאוף, אחרי שהצהובים ניצחו 77-81 במשחק הראשון

העונה כל קבוצה ניצחה בביתה: 63-103 לת"א בסיבוב הראשון, 56-91 לחיפה בסיבוב השני, מכבי ת"א 59-67 בסיבוב השלישי.

שלושת מפגשי הליגה ביניהן סיפקו שלושה מופעים קיצוניים: בשניים הראשונים, ההפרשים הכי גבוהים שנקבעו העונה, רק כל פעם לקבוצה אחרת: 63-103 למכבי ת"א בראשון, 56-91 למכבי חיפה בשני. 35 נקודות ההפרש מהוות את הפסד השיא של הצהובים בכל הזמנים ליריבה ישראלית. והמפגש השלישי היה מופע אימים של התקפה: רק 126 נקודות ביחד, 18% ל-3 לחיפה, 59% למכבי מהעונשין ו-70% לחיפה, 32 איבודים, אף שחקן לא קלע מעל 13 נקודות.