דאנק

השלוש של סלוס – מחזור 17

ארוחת אליפות גל מקל. (צילום: מכבי חיפה)

ארוחת אליפות גל מקל. (צילום: מכבי חיפה)

ברוך שובך גל מקל

גל מקל אחד מארבעת השחקנים היחידים שלקח שתי אליפויות (גלבוע/גליל ומכבי חיפה) לא במדי מכבי ת"א (השאר: דונטה סמית', גוני יזרעאלי ואבישי גורדון) משחק הליגה האחרון שלו היה בתאריך 13.6.2013 במשחק האליפות של מכבי חיפה נגד… מכבי ת"א. מקל סיים עם 21 נק', סחט 8 עבירות, חילק 7 אסיסטים וסיים עם מדד 30. בעונה האחרונה שלו במכבי ת"א הוא שיחק 4 משחקים בהם קלע 7 נק' בממוצע ו-4 אסיסטים. משחקו ה אחרון במדי מכבי ת"א היה נגד גלבוע/גליל שהוא משחק דקה אחת ומסיים עם מדד שלילי של 2-.

מקל פותח את הקדנציה שלו בצהוב בסערה ומסיים בדאבל-דאבל של 16 נק' ו-10 אסיסטים, 2/2 ל-3, 4/4 מהקו, 7 ריבאונדים, ומדד 30. בסה"כ בקריירה עשה מקל רק 6 פעמים דאבל-דאבל.

השחקן הכי יציב בליגה

מי השחקן שאפשר לסמוך עליו שיגיע לכל משחק? קבענו קריטריונים וניסינו לבדוק מי השחקן הכי יציב בליגה. הקריטריון הראשון מדד יעילות מעל 20. 7 שחקנים ענו על הקריטריון: דריל מונרו (ראשל"צ), דיימון סימפסון (נס ציונה), אלאדה אמינו (אילת), דיאנטה גראט (מכבי אשדוד), דונטה סמית' (הפועל ירושלים), טיילור באטל (הפועל ת"א), צ'ארלס תומאס (אשדוד). הקריטריון השני לפחות ממוצעשל 2 בנקודות, ריבאונדים ואסיסטים מתוך ה-7 נותרו רק 4 שעמדו בקריטריון השני: דריל מונרו (ראשל"צ), אלאדה אמינו (אילת), דיאנטה גראט (מכבי אשדוד), דונטה סמית' (הפועל ירושלים), טיילור באטל (הפועל ת"א) והקריטריון האחרון מדד דו ספרתי בכל משחק. מותיר ותנו רק עם שחקן אחד שנבחר לשחקן היציב בליגה: דריל מונרו (מכבי ראשל"צ).

פינת ההיסטוריה – שון בון טון

שון דאוסן ממכבי ראשל"צ שחגג לא מזמן 22, מגיע ל-1000 נקודות בליגת ויינר במשחק מול הפועל חולון. משחק הבכורה שלו היה לפני שהגיע לגיל 19 במדי ראשל"צ נגד גלבוע/גליל בעונת 2012/3. שבו גם קלע את הסל הראשון שלו בקריירה. בעונה זו סיים עם ממוצע 3.3 למשחק. דאוסן משפר את ממוצע הנקודות שלו בכל עונה: בעונת 2013/4 קלע 10.5, בעונת 2014/5 קלע 13.2 והעונה שומר על הממוצע שלו.

שיא הנקודות שלו בקריירה היה מול… הפועל חולון בעונה שעברה בצמד המשחקים הראשונים בפלייאוף הוא קלע מולה 28 נקודות. דאוסן מדורג 376 בקלעי כל הזמנים, ובמקום ה-7 ברשימת קלעי כל הזמנים של מכבי ראשל"צ. אם ימשיך בקצב קליעה הנוכחי צפוי להעפיל למקום השני ברשימת קלעי כל הזמנים של ראשל"צ ואולי לרשימת 300 הקלעים הגדולים בכל הזמנים.