דאנק

השלוש של סלוס – מחזור 9

משנה מאמן – משנה מזל?

עודד קטש.

עודד קטש. צילום: עודד קרני

עודד קטש פוטר מהפועל ת"א אחרי המחזור הרביעי שהאדומים היו במאזן 3-1, מחזור לאחר מכן עם שרון אברהמי על הקווים ניצחה הקבוצה את אילת ובסך הכול בתקופת אברהמי המאזן של הפועל ת"א הוא שלילי ועומד על 3-2. אותו קטש הגיע לאילת , אחרי סיום תפקידו של אריק שיבק אחרי ההפסד להפועל ת"א, שהקבוצה במאזן 4-1, קטש ניצח במשחק הראשון בחוץ את קרית גת ובסך הכול בתקופתו הקבוצה במאזן 2-2.

גיא גודס פוטר ממכבי ת"א לאחר המחזור החמישי במאזן 2-3. אבי אבן הצליח לשמור על מאזן מושלם של 0-2 בשני המשחקים שאימן, עד שהחליף אותו ז'אן טבק שפותח בניצחון על מכבי חיפה וסופג הפסד בנהריה.

דן שמיר חזר לקדנציה נוספת בהפועל חולון אחרי שהקבוצה מסיימת את תפקידו של אלעד חסין היא במאזן 5-2. שמיר מנצח במשחק בכורה דרמטי את הפועל אילת 78-81.

נדב זילברשטיין מסיים קדנציה בנס ציונה שהיא במאזן 6-2, עופר ברקוביץ שמחליף אתו פותח את הקדנציה שלו בתבוסה למכבי חיפה.

לסיכום, 5 מאמנים שנשארו מהעונה שעברה מפוטרים. המאמנים שמחליפים אותם לא עושים את השינוי המיוחל שנאמר משנה מאמן – לא משנה כלום !

 

מובילי פעולה לדקה?

מר נקודה לדקה: שני שחקנים מובילים באופן מובהק את טבלת נקודה לדקה, ראשון צ'ארלס סמית' מאשדוד עם 0.7 נקודות לדקה ואחריו סילבן לנדסברג ממכבי ת"א עם 0.68 נקודות לדקה.

את טבלת ריבאונדים לדקה מובילים שני שחקני אשדוד, מיקל גלאדנס עם 0.41 ריבאונדים לדקה ואור סולומון עם 0.38 ריבאונדים לדקה.

ואת טבלת מספר אסיסטים לדקה מובילים שלושה ישראלים: תום מעיין מהרצליה עם 0.28 אסיסטים לדקה, ניב ברקוביץ מנהריה ומאיר טפירו מקרית גת עם 0.22 אסיסטים לדקה.

 

פינת ההיסטוריה – נהריה

כבוד גדול למוליכת הטבלה מנהריה שמדורגת ראשונה עם הפרש סלים שלילי 18-.

נהריה עם 11 עונות בליגה שמיקום השיא שלה היה בעונת 2003/4 שבו הגיעה שלישית עם סגל ישראלי נוצץ שכלל את שרון ששון, ברק פלג, ארז מרקוביץ, עמית בן דוד ואורי קוקיה יחד עם אדריאן פלדג'ר, אריק קמפבל וסטיבן סמית'. באותה עונה הגיעה לחצי הגמר. הישג השיא היה גמר הפלייאוף בעונת 2002/3 שבו הגיעה לגמר מול מכבי ת"א לאחר ניצחון בחצי הגמר על גליל עליון 1-3 בעונה זו כיכבו בקבוצה: תומר שטיינהאור,  שרון ששון, ארז מרקוביץ', ארתור לי, אדריאן פלדג'ר, אריק קמפבל. לחצי הגמר הגיע 3 פעמים (03/04, 05/06, 07/08).

נהריה הפסידה פעמיים בחצי גמר הפיינלפור: ב- 2006 – הפסידה בחצי הגמר למכבי תל-אביב 72-85, וב-2008 הפסידה בחצי הגמר להפועל חולון 89-100