דאנק

קפיצה לחו"לון

אירופה בחולון - היכל הטוטו.

אירופה בחולון – היכל הטוטו. צילום: בר שי

כמה שההיכל החדש בחולון מדהים. מתחם "לה-פארק" החדש נותן אווירה שאין אפילו באירופה, ולרגע שחקני מכבי תל-אביב יכלו להרגיש כאילו הם במשחק חוץ ביורוליג.

למרות זאת, לגיא גודס לא היה את הלוקסוס להנות מהאווירה. החרב כבר על הצוואר, וסביר להניח שאם מכבי הייתה מפסידה לססארי בחמישי, אז כנראה שהערב הוא היה צופה במשחק בטלוויזיה.

מנגד חולון הגיעה אחרי שני ניצחונות ביתיים, ואפשר להגיד שההיכל החדש הוא כבר מעין מבצר. אתמול דחפו אותה לא פחות מ-5,000 אוהדים סגולים, ויש ניחוחות של משהו חדש באוויר. פתאום מגיעים לבילוי, וזכרונות השירותים המעופשים מהפחים נעלמים לחלוטין.

ראוי לציין ש-5,000 האוהדים נכנסו בקלות ובמהירות באמצעות הכרטוס האלקטרוני. בערך חצי שעה לפני הג'אמפ-בול, ניתן להכנס להיכל לאחר 5 דק' בלבד של עמידה בתור.

אז אחרי שספגנו קצת מהמתחם ומההיכל, היה גם משחק כדורסל.

כריס רייט, רכז חולון ואקס דאלאס מאבריקס, פתח את המשחק בטירוף עם 7 נק', אבל לנדסברג שמר את מכבי בתמונה עם חטיפות ונק' קלות בצד השני. אני בטוח שהסוכן של סילבן מחזיק בקלטת היילייטס שלו רק מהתצוגות נגד חולון. גם הערב הוא סיים עם 21 נק' ב71% מהשדה ועם תואר השחקן המצטיין.

הלחץ ניכר על שחקני מכבי, ודווין סמית' (עם משחק חלש), ספג כבר 3 עבירות (אחת טכנית) בתוך הרבע הראשון.

הרבע הראשון הסתיים ב-21-17 צהוב-כחול, אבל ברבע השני חולון נכנסה למומנטום. וויל קלייבורן היה בלתי-עציר (26 נק' ו-8 ריב' במשחק), וגם כריס רייט ושולמן סייעו לו.

המגמה של חולון הייתה ברורה, לטחון לתוך הצבע, וסה"כ זה בהחלט הצליח לה. 38-39 למכבי במחצית, ואילולא ההתקפות המתפרצות הקטלניות (שלא נעצרו בעבירות מהצד החולוני), המקומיים היו מסיימים ביתרון. לנדסברג סגר מחצית עם 15 נק'.

אחרי המחצית הראשונה המופלאה של חולון, הגיע הרבע השלישי. מכבי העלתה הילוך בהגנה, וחולון לא הצליחה לעשות סל שדה כמעט 5 דק'. חסין נשאר קפוא על הקווים, דפוס קבוע אצלו כאשר קבוצה יריבה רצה ברבע השלישי והוא מאידך מעוניין לשמור את כל שלושת פסקי הזמן שלו לרבע האחרון. בסופו של דבר הרבע השלישי עלה לחולון במשחק. 50-60 קליל למכבי.

ברבע האחרון יתרון השיא הגיע כבר ל-18, כשרוצ'סטי חוגג מחוץ לקשת, ופארמר מפרפר את גוני יזרעאלי. כמובן שעל החגיגה ניצח לנדסברג. חולון עוד הצליחה להוריד ל-75-70 כ-2 דק' לסיום בעזרת המומנטום והקהל, אבל כאמור זה היה מאוחר מדי.

71-81 למכבי בסיום.

עוד מילה על… וויל קלייבורן. שחקן שאם הייתה לו קליעה טובה יותר, ושחרור מהיר יותר של הכדור הוא היה ב-NBA. פשוט מדהים בכל פרמטר. הגיע לקבוצה כמו חולון בטעות.

מה חסר למכבי ?

בשביל הליגה: רק זמן וחיבור.

בשביל היורוליג: גבוה דומיננטי בצבע כמו סופו, ויכולת טובה בהרבה מפארמר ורוצ'סטי שאמורים להיות שני הכוכבים שלה.

מה חסר לחולון ?

בעיקר זר שיודע לקלוע מבחוץ. אולי הבאתו של כריס רייט הייתה טעות. אולי הוא שומר מעולה ושחקן NBA לשעבר, אבל הוא לא מסוגל לקלוע מחצי-מרחק, וגם מבחוץ הקליעה שלו מוטלת בספק.

 

 לחולון: קלייבורן 26 ו-8 ריב', רייט 12, רוזפלט 9, שימריז 6, שולמן 6.

למכבי: לנדסברג 21, פרמאר 16, רנדל 15, רוצ'סטי 8, אוחיון 6