דאנק

השלוש של סלוס – מחזור 3

הירושלמים חוגגים בתל אביב.

הירושלמים חוגגים בתל אביב. צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה.

בחירה טובה או בחי-רע?

מספר לא מבוטל של שחקנים ישראליים בעיקר מהדרג הבינוני עשו הקיץ החלטות משמעותיות לגבי המשך הקריירה שלהם. חלקם בחרו לעבור ולפרוץ בקבוצה קטנה ולקבל דקות משחק וחלקם החליטו לעבור מקבוצה קטנה לקבוצה גדולה. משחקי טרום עונה ושלושה מחזורים נותנים לנו כיוון לגבי טיב ההחלטה. מבטיחים לעקוב ולעדכן.

 

שחקנים שעברו לקבוצה גדולה:

דגן יבזורי היה השם החם של הקיץ ובחר להגיע למכבי ת"א, החלטה שנראית כשגויה. כפי שזה נראה כרגע, מתנהלת מסע התשה שמטרתו שיבזורי יעבור לקבוצה אחרת. יבזורי לא מקבל דקות משחק והאזרוח של רוצ'סטי פגע בו מאוד. גם איתי שגב בחר לנסות מזלו במכבי ת"א במקום לקבל דקות בקבוצה קטנה יותר. ההחלטה של שגב צריכה לעמוד למבחן. דווקא בקלאסיקו בחר גודס לפתוח איתו בחמישייה ושגב נתן משחק טוב עם הרבה אנרגיות. התחושה ששגב הוא חלק מהמאבק בין גודס לוויציץ' שכל מטרתו לקדם את הבייבי שלו דארגן באנדר. עוז בלייזר בחר להיות שחקן מוביל בחיפה ונראה שהוא בדרך הנכונה. רוברט רותבארט' בחר לעבור מנהריה להפועל ת"א וכרגע מדובר בהחלטה טובה שמשדרגת אותו והוא בהחלט נותן תפוקה יפה מהוה שחקן מפתח בקבוצה. גם גיל אמיתי נחת הדרייב אין ונראה שמעמדו כשחקן משלים נשמר. רפי מנקו בחר לחזור לקבוצת נעוריו, הפועל ירושלים וכרגע כמעט ולא מקבל דקות. אייל שולמן עבר מנהריה שם היה שחקן מוביל לחולון שם הוא הופך בהדרגה לרכז ראשון. עידן זלמנסון בחר לעבור מהרצליה שם לא קיבל דקות לראשל"צ ושם הוא ממעט לשחק. גם שלומי הרוש שעבר מחולון לאילת לא מוצא את מקומו וממעט לשחק.

שחקנים שעברו לקבוצה קטנה:

בן אלטיט שבילה הרבה שנים על הספסל הצהוב בחר בקרית גת כמקום לעשות את הפריצה ומדובר בהחלטה נבונה מאוד. אלטיט פורח בעולה החדשה והפך לשחקן חמישייה ומוביל בקבוצה. אור סולומון שלא מצא את מקומו בראשל"צ עבר לאשדוד ועושה רושם שהוא מקבל הזדמנות אך לא מנצל אותה. אולי הגיע הזמן לבחון לעבור לליגה לאומית. יונתן שולדנבארד עבר גם לאשדוד, כנראה לא מרצון אבל המעבר מהאדומים שהוא היה מזוהה איתם לאשדוד כרגע לא עובד. תום מעיין עבר מהספסל של ירושלים להרצליה ומדובר בהחלטה טובה מאוד עבורו, מעיין מקבל קרדיט מגורקה ומחזיר בתצוגות יפות. גם רוט, שהוא "עובר" סדרתי נחת בהרצליה ומעמדו זהה לקבוצות האחרונות שלו. ניב ברקוביץ עבר מאילת שם היה כינור שלישי לקדמת הבמה בנהריה, אחרי חבלי לידה עושה רושם שברקוביץ מצליח לפרוץ והופך לשחקן מוביל בנהריה. סקוורר ונעימי שומרים על מעמדם בנס ציונה בדומה לקבוצות הקודמות שלהם. גולן גוט שבילה על הספסל של הפועל ת"א בחר בראשל"צ כמקום לפרוץ וכרגע נראה שהוא מקבל דקות ונותן תפוקה יפה.

חשוב לציין שרוב השחקנים שבחרו להישאר בקבוצתם שומרים על מעמדם ואף משתדרגים מעט.

 

רשימת קלעי כל הזמנים

ברשימת 50 הקלעים הראשונים בכל הזמנים נמצא רק שחקן פעיל אחד, מאיר טפירו המדורג 13 עם 5,324 נקודות. ברשימת ה-100 הראשונים נוסף לטפירו נמצאים עוד שלושה: ליאור אליהו עם 3,195 נקודות. בהנחה שישמור על מספרים דומים לעונה שעברה הוא יוסיף למאזנו כ-400 נק' שיביאו אותו בתום העונה לרשימת 50 הגדולים ולהדיח משם את עידו קוז'יקרו (חסר לו רק 300 נק'), אחריו רביב לימונד עם 2,854 בהנחה שיקלע מעל 400 נק' כפי שעשה בשתי העונות האחרונות הוא יגיע ל-3,250 שיביאו אותו למקום 55 ברשימה, גיא פניני מדורג 95 וצפוי להיכנס לרשימת 85 הגדולים.

צפויים להיכנס לרשימת 100 הגדולים השנה: אפיק ניסים עם 2,417 (חסר לו 67 נק'), מורן רוט עם 2,382 (חסר לו 110 נק'), יוגב אוחיון עם 2,318 (חסר לו 178 נק'), יובל נעימי עם 2,283 (חסר לו 217 נק'), יהוא אורלנד עם 2,276 (חסר לו 249 נק'), ואלישי כדיר עם 2,263 (חסר לו 282 נק')

נמשיך לעקוב ולעדכן.

 

רבותי, ההיסטוריה חוזרת: הפועל ירושלים מנצחת בחוץ את מכבי ת"א

אנחנו גאים להשיק פינה חדשה שתעסוק בהיסטוריה של ליגת העל ובפראפרזה על דבריו של יגאל אלון: "ליגה שאין לה עבר, אין לה הווה ועתידה לוטה ערפל".

56 משחקים אירחה מכבי ת"א את הפועל ירושלים. ב-50 ניצחה מכבי ת"א, ורק ב-6 ניצחו האורחים מירושלים.

46 שנים לא ניצחו האדומים בחוץ עד שהגיע הניצחון הראשון של ירושלים על מכבי ת"א ביד אליהו שהיה באוקטובר 1991 במסגרת המחזור השני בליגה 66-89. ירושלים להטו שמוטפטיץ' מנהל חבורה לוחמת של ישראלים: ארז חזן מסיים עם 28 נק', מנחם אטלס עם דאבל-דאבל של 11 נק' ו-10 ריבאונדים,  שפע עם  15 נק' וגם שחקן בשם דיויד בלאט שיחק בשורות האדומים.  המשחק הביא לעולם את הסלוגן: "ה-23 לא יוצא לי מהראש". 20 שנה לקח לירושלים לחזור ולנצח את מכבי בנוקיה בנובמבר 2011 64-78 עם משחק ענק של נעימי שסיים עם 23 נק'.

אגב מאז 2011 ירושלים מובילים 3-5 במשחקי החוץ, לעומת 1-47 עד 2011.

משחקי המחזור ה-3

[match id=386]

[match id=385]

[match id=389]

[match id=384]

[match id=387]

[match id=388]