דאנק

השלוש של סלוס: נבחרת ישראל

סגל נבחרת ישראל והמאמנים ליורובאסקט 2015

דאנק חונך פינה שבועית חדשה: "השלוש של סלוס" שתכלול שלוש תובנות שבועיות מהכדורסל הישראלי עם מלוא החופן מספרים בשילוב ניחוח סטטיסטי. הראשונה להופיע במדור- נבחרת ישראל.

  1. החדשות הטובות

לימדו אותי שלפני שאומרים בקורת מתחילים עם הדברים הטובים. ונבחרת ישראל היא הזדמנות טובה ליישם את התובנה. הקפטן עומרי כספי וגל מקל, אחרי שיסירו את החלודה, מסתמנים כמי שאפשר לסמוך עליהם בהובלה והנהגת הנבחרת. מול מקדוניה הם קלעו 56% מהנקודות באחוזים טובים (היחידים שקלעו  50%  ומעלה). גם מול אוקראינה הם הובילו את הנבחרת ומול מקדוניה כספי הוביל את הנבחרת ומקל היה בין המובילים. הבשורה הנוספת באה מכיוונם של שון דוסון ורוברט רותבארט'. מול מקדוניה דוסון קלע 12 נק' והוריד 8 ריבאונדים ובמשחק הראשון מולם קלע 9 נק' ו-6 ריבאונדים. רותבארט' מול מקדוניה סיים עם 9 נק' ו-6 ריבאונדים. השניים מכניסים אנרגיות טובות ורעננות לנבחרת.

  1. החדשות הרעות

הזריקות ל-3 לא פוגעות. מול מקדוניה נתקענו על 2/10, דגן יבזורי שאמור להיות סוג של באנקר לא מצליח לפגוע מהשלוש (1/3 מול מקדוניה,  2/6 מול מקדוניה, 1/6 מול מקדוניה).  רביב לימונד ואפיק ניסים עסוקים בכדררת, דאוד פישר רחוק מהסנטר המאיים משני צידי המשחק שאנחנו מחכים לו, אלישי כדיר לא מוצא את עצמו בסבך הענקים. בלייזר וצ'וברוביץ הם לא יותר מתפאורה ולא ברור מה השימוש בליאור ליובין, להזכירכם עוזר המאמן…  מול מקדוניה היינו בנחיתות בולטת בריבאונדים (25-35), באחוזים מהשדה ומהקו, ובאסיסטים.

דגן יבזורי במדי נבחרת ישראל.

דגן יבזורי. קרדיט: איגור קרסטבסקי, ספורט מדיה.

  1. והתקוות

יוגב אוחיון שיהיה כשיר, יפתור את הבעיות בהגנה, בעודף הכדררת ובקבלת ההחלטות ובעיקר יהיה עסוק בהנעת המשחק ובתפקיד הדבק של הנבחרת, ליאור אליהו יסייע בחלק ההתקפי ובריבאונדים ושניהם אמורים לתת לנבחרת את המימדים שחסרים לה. החמישייה תכלול את אוחיון, מקל, כספי, אליהו ופישר תהיה גבוהה יחסית עם אפשרויות ריצה וחוכמת משחק. דוסון , כדיר ורותבארט' אמורים להשלים רוטציה של שמונה, אלא אם ניסים, יבזורי ולימונד שעד כה לא הוכיחו את הצ'אנס שקיבלו, יעלו מדרגה בצמד המשחקים מול סרביה.