דאנק

השלוש של סלוס: מבט על העונה בפתח

מה שהיה הוא שיהיה

מבט ראשון על הסגלים של ליגת ויינר מספק לנו תובנה שהפיינל-פור של השנה יהיה זהה לשנה הקודמת שההמשכיות היא שם המשחק, הווה אומר: הפועל ירושלים ששמרה על הסגל ואף התחזקה, הפועל אילת שמרה על הסגל וחיזקה את נקודות התורפה שלה, מכבי ת"א שהתחזקה משמעותית, ומכבי ראשל"צ שמסתמנת כמי שהולכת להיות הפתעת העונה עם סגל ישראלי מרשים וזרים מוכחים. היחידה שנראה שתאיים על החבורה היא הפועל אוסישקין ת"א עם צמד חדש בדמות רותבארט' ולימונד. בתחתית ייאבקו קרית גת ונהריה על הירידה ובמרכז  הטבלה חמש קבוצות שינסו לעקוץ את חבורת הצמרת ולהשתחל לפיינל-פור: אשדוד עם זרים שכבר שיחקו פה וישראלים רעבים, חולון עם אולם חדש ורוחות חדשות, מכבי חיפה עם בלייזר, רוזו וגרייבס, נס ציונה עם ישראלים שהגיע הזמן שיפרצו, והרצליה עם מורן רוט שיוביל חבורה של צעירים והרבה זרים.

הזרים כבר כאן

בגזרת הזרים, הנחת היסוד שכבר נבדקה ואוששה כאן בדאנק ממשיכה להשתרש בליגת ויינר, חלק גדול מהזרים הם זרים שכבר שיחקו כאן וכמעט בכל קבוצה יש לפחות אחד כזה: בירושלים יש 4 זרים שכבר שיחקו פה: רייט, דונטה, גפני ודאנקן, באילת 2 שנשארים: פאלמר ווייאט וכנראה גייטס, במכבי ת"א דווין סמית' ובאנדר, בראשל"ץ ליונס, בהפועל ת"א ווילאמסון, בחיפה גם 2 נשארים: רוזו וגרייבס, בנס ציונה דיימון סימפסון, בחולון ג'רמייס סמית', בנהריה מייקל אומה ואולי קרייג סמית', באשדוד סואן וצ'ארלס תומאס ובקריית גת פול דייליני.

ולסיום נבחרת ישראל והמלפפון החם…

אחרי שישה הפסדים מגיע ניצחון מרשים על אסטוניה. הנבחרת מתחילה להראות סימני חיבור, הטריו: אליהו, מקל וכספי יוביל את הנבחרת. האקס פקטור צריך להיות שון דאוסן ו… רוברט רותבארט' שידע להתמודד היטב עם זרים טובים בעונה שעברה ואין סיבה שלא יקבל את הצ'אנס בנבחרת. ראיתי את יניב גרין בנוקיה נגד סרביה והוא נראה כמו צעיר בן עשרים שרק מתחיל את הקריירה, משתטח על הפרקט, נלחם כמו אריה וגם קולע. מי שתזכה במלפפון הזה תשודרג משמעותית. אני אגב מהמר על קבוצת נעוריו, בני הרצליה דרך נפלאה לגמור קריירה ולסגור מעגל.