דאנק

אליפות ראשונה לירושלים

אלפיים שנות חיכו בירושלים לרגע הנכסף, מעל פסגת הר הצופים נשפכו הררי מילים, בכותל הוטמנו אלפי פתקים מאז ימי קמינסקי ב-1943, הרבה רגעים של נחושת (ד"ש לטפירו, בכר, פנאן וצ'ורציץ) ושל אור (4 גביעי מדינה, 3 גביעי ויינר וגביע יול"ב),  עד שהגיע המשיח בדמות אורי אלון. ראיתי אותו יוצא עם ארשת פנים נפולה כמה דקות לפני סיום גמר הגביע האחרון שבו הגיע ירושלים כפייבוריטית וחטפה בבית שלה מהצהובים, וזרקתי לו (מתוך נימוס…) אל תדאג אתם תביאו אליפות. מי האמין שאותה ירושלים שנראית בשלבים מסוימים של העונה נפולה, חיוורת וצל של עצמה שהיא תזכה להניף את הצלחת. אז היה אחד כזה, ויינר בנשמה שהצליח להחזיר ולהעניק קורטוב של ויינריות למועדון שכל כך זקוק לזה, האיש הזה, ד"ר אורי אלון ראוי לצלחת הזו לא פחות מהחבורה שתהיה חקוקה לנצח בספר דברי הימים של ירושלים: ליאור, יותם, בר, דיון, ברייסי, דונטה, טאי, טוני, אדם, תום, דניאל ואיתמר וגם דני ומתן.

פגשתי בארנה ותיקים שחיכו לרגע הזה יותר מחמישים שנה שעברו באולם ברחוב ההסתדרות ובמלחה, דור ביניים שנשא על כתפיו את עול הפיצה של צ'ורציץ והחמישית של בכר וטפירו, ודור צעיר של ילדים עם ברק בעיניים ואמונה גדולה. זה הייחוד הגדול של ירושלים קהל מגוון , נשים, גברים וטף בלי הבדל דת, גזע ומין.

הפועל ירושלים מניפה צלחת ראשונה בתולדותיה.

הפועל ירושלים מניפה צלחת ראשונה בתולדותיה. צילום: מנהלת הליגה

ואי אפשר בלי מספרים.

יותם הלפרין קלע את כל הנקודות שלו (8) ברצף בתוך פחות מ-2 דקות (מהדקה 33:45)

במחצית השנייה ירושלים ניצחו 24-52. בהרכב "סמול בול" היא מפסידה מעל 10 הפרש.

ירושלים ניצחו באסיסטים 15-26 וגם בחסימות 0-5.

טיויין מקי שפותח בחמישייה מסיים את סדרת הגמר עם ממוצע של 0.5 נקודה, ריבאונד אחד, ומדד 0 ומולו ברייסי רייט שעולה מהספסל מסיים עם ממוצע של 19 נק', 3 אסיסטים ומדד 21.

ליאור אליהו מסיים את העונה במקום ה-61 בקלעי כל הזמנים (שני לטפירו בין השחקנים הפעילים). צפוי בעונה הבאה להעפיל לחמשיים הגדולים.

איתמר מור עם שיאי קריירה בנקודות (4) ומדד (5)