דאנק

שואו דאוסון

שון דאוסון

דאוסון, שובר שיאים מול חולון. צילום: גיל שאשא

לא פייר. לא פייר לנצח את חולון 3 פעמים בעונה, ולסיים עם אותו מספר נק' כמוה ללא יתרון ביתיות. אבל זה הכדורסל, וזו בעיקר הליגה שלנו.

העונה הייתה ליגה חלשה, והפועל חולון עם 50% הצלחה בלבד בליגה הסדירה זכתה ביתרון הביתיות. אלעד חסין איבד לקראת הפלייאוף את אחד השחקנים הכי חשובים, טוני קרוקר, ובמקומו קיבל את לורנס באוורס שעזב במהלך העונה.

ראשל"צ הגיעה לחולון לאחר הפסד מוזר בגן-נר לקבוצה שכבר ירדה ליגה. עם סוואן, ג'ונסון, יאנגר ושון דאוסן, יש לה יתרון עצום על חולון בקו האחורי.

המשחק נפתח עם שלשה של אייזיאה סוואן, שלאוהדי חולון יש המון סיוטים ממנו, גם מהתקופה שלו במדי גליל. העונה, הוא כבר הספיק לתפור כמה פעמים את חולון מחוץ לקשת. גם שון דאוסן וטוני יאנגר, עשו את הנק' של הכתומים בפתיחה כששלומי הרוש מחזיר במלחמה משלו בדרך ל16-17. שון דאוסן עם שלשה גדולה אותת על הבאות, ובסיומו של הרבע הראשון 21-19 לאורחים.

6 דק' למחצית במצב של 31-25 לראשל"צ, הגיע המהלך של המשחק שדווקא לא היה קשור לכדורסל. סוואן נתן קטנה להרוש, שהגיב במספר מילים. סוואן כנראה נזכר בגמר המונדיאל של צרפת נגד איטליה, וכמעשה זינאדין זידאן הגדול, פשוט נגח בפרצופו של הרוש. לספי שמש, השופט הוותיק, לא נותרה ברירה אלא להרחיק את סוואן. עמית בן-דוד שהחליפו, עשה עבודה טובה עד תום המשחק.

ההרחקה דווקא עשתה טוב לראשל"צ שהחלה לרוץ. דאוסן עם קליעת עונשין מוצלחת העלה כבר לפלוס 9, אבל באוורס ורוזפלט הצליחו להוריד עד ל-40-34 במחצית.

אבל אפילו ההרחקה של סוואן לא הייתה סיפור המשחק. מי היה מאמין שחולון תחטיא בבית 20 זריקות עונשין ? (אגב, השיא בכל הזמנים בליגת-העל עומד על 22). כמו תלמיד שניגש לבגרות במתימטיקה בלי לדעת את לוח הכפל, המארחים (ובעיקר שלומי הרוש וג'ורדן טיילור) פישלו לאורך כל המשחק.

ברבע השלישי הקהל במגרש סבל מכדורסל מזעזע בשני צידי המגרש. מצד אחד, חולון לא מצליחה לייצר סלים, מצד שני ראשל"צ לא מנצלת מתנות קלות. מקגווייר, אוונס וטיילור נכנסו לבעיית עבירות ומנגד גם הרוטציה של דרוקר התקצרה עקב רביעית של חנוכי, ג'רמיס סמית' וג'ונסון. השופטים לא חסכו בשריקות, ורמת המשחק ירדה פלאים. ג'ונסון ודאוסן העלו כבר ל-55-43, והפנאטים של אולם הפחים החלו לאבד תקווה.

את הרבע הרביעי פתחו החולונים בפיגור 7, כשאף אחד לא מאמין שהם מסוגלים לנצח. דקות טובות של טיילור, גוני ורוזפלט החזירו אותה לתמונה : 61-57 כארבע דק' לסוף. ג'ונסון עם קליעות עונשין גדולות קבע 67-64 מהקו, דקה ורבע בלבד לתום המשחק. חולון יצאה להתקפה 35 שניות לסיום, והכדור נחת אצל לורנס באווארס שקבר שלשה ענקית: 67-67 !. שון דאוסן, יכול היה לצאת עוד יותר ענק, ולקלוע סל ניצחון אבל הזריקה שלו הלכה החוצה.

בהארכה לא היה לחולון ממש סיכוי. בלי אף גארד זר (טיילור שיצא ב-5 עבירות), גוני עוד הצליח להשוות ל-73-73, אבל כאן הסיפור נגמר. דאוסן קבר את חולון עם כמה מהלכים של שחקנים גדולים (סיים עם שיא קריירה של נק' וריב'), ושלח את דרוקר לחגוג 0-1 ולבכות לתקשורת על ההרחקה של סוואן.

 

דאוסן בסיום: "הסתדרנו היום בלי סוואן, ונבוא לטרוף את המגרש גם אם הוא לא ישחק במשחק הבא. פישלנו במחזור האחרון בליגה הסדירה ע"מ להבטיח את המקום השלישי, אבל עכשיו אנחנו בפלייאוף מול חולון וזה 5 משחקים שמי שרוצה יותר מנצח. אני לא מסתפק בשום הישג אבל אני לא מסתכל רחוק אלא רק על המשחק הבא".

 

לחולון: הרוש 16, באוורס 14 ו-10 ריב', מקגווייר 11, אוונס 9 ו-10 ריב', רוזפלט וטיילור 8 כ"א, יזרעאלי 7

לראשל"צ: דאוסן 28 נק' ו-16 ריב', ג'ונסון וסמית' 10 כ"א, סוואן 9, קארמייקל 8