דאנק

לא נעימי

בשביל כאלו משחקי ליגה אנחנו מחכים עונה שלמה. משחקים של מאני-טיים שקובעים מיקומים בפלייאוף וגורל עונה שלמה.

כך לפני שבועיים בראשון-לציון, אלעד חסין העיף מבט על היד של הגארד החשוב שלו – טוני קרוקר – וחשב בראשו: " אכלתי אותה". שנייה לפני החלק המשמעותי ביותר בעונה, קרוקר עם שבר ביד, ויובל נעימי את ג'וש סלבי מגיעים לתת בראש ולהכניס את הרצליה לפלייאוף. המשמעות של הפסד חולוני – לפגוש את מכבי או ירושלים ברבע-הגמר. תוסיפו לזה את משחק הליגה האחרון אי-פעם בפחים, ותקבלו ערב מרגש.

ע"מ לחפות על קרוקר, חסין חייב היה להיות יצירתי, אז הוא שלף את אלון ספיר הצעיר המוכשר. את הרבע הראשון ספיר לא ישכח כל הקריירה. אחרי 5 דק', היו לו כבר 8 נק' ואסיסט כשקבוצתו ביתרון 12-14.

מי שפחות נהנה הייתה אימו של יובל נעימי שישבה ביציע המכובדים, ונאלצה לשמוע שירי נאצה חוזרים ונשנים של האוהדים המקומיים כנגד בנה.

כשלספיר נגמר האוויר, שלומי הרוש ורוזפלט הוקפצו מהספסל והריצו את חולון ל-20-25 בסוף רבע ראשון. הרצליה ניסתה להישאר במשחק עם נק' של סלבי וג'ספר ג'ונסון, אבל אפשר להבחין בקלות שחסר לה ביג גאי בצבע. אוונס ורוזפלט פשוט עשו מה שהם רוצים, וחולון כבר עלתה ליתרון שיא של 14 – 34-48.

האמת ? בשלב הזה המשחק נראה היה גמור. הרצליה שבורה. חולון בטירוף ורוצה מאוד את המשחק. אבל מסתבר שבכדורסל, ובעיקר בליגת-העל שלנו, הכל יכול לקרות.

הרבע השלישי התחיל ואלעד חסין התחיל לראות שחור. הרצליה התחילה להביא לידי ביטוי את היתרון הבולט שיש לה בקו האחורי. ג'וליאן רייט נכנס לטירוף, אח"כ נעימי הצטרף והיה פשוט בלתי ניתן לעצירה. הצמד המוכשר החזיר לבדו את הרצליה לתמונה. אחרי 51-58 בלבד בתום הרבע השלישי, הריצה המשיכה ו-5 דק' לסיום שלשה של נעימי קבעה 65-64 לאורחים.
אוי כמה שנעימי רצה לנצח את חולון בפחים. שנים שהוא סופג קללות מאוהדי חולון, ומתישהו צריך להחזיר להם. עוד שתי נק' שלו העלו ל-69-67, 4 דק' לסיום, אבל חולון הצליחה לחזור ודקה לסיום שוב שיוויון – 73-73. אז הגיע ג'ורדן טיילור, ועם ביצים של שור לקח שלשה חצי דקה לתום המשחק וקבע 73-76. הרוש עמד בלחץ וקלע שתיים מהעונשין בדרך ל-75-78, ולהרצליה נשארה עוד הזדמנות אחת להשוות 15 שניות לסיום.

הכדור הלך לג'וש סלבי שלקח שלשה מטורפת שכמעט, אבל רק כמעט נכנסה, והחולונים ניצלו מהפסד מביך.

הרצליה מחוץ לפלייאוף, חולון תסיים במקום 3, 4 או 5.

לחולון: אוונס 20 ו-15 ריב', מקגוייר 16 ו-6 ריב', רוזפלט 9, ספיר והרוש 8 כ"א, טיילור 6, יזרעאלי 5

להרצליה:

רייט 22, נעימי 21, בלייזר 10, סלבי 9, ג'ונסון 7, וושינגטון 6